PGNiG Superliga Mężczyzn: Porażka Zagłębia, przełamanie Chrobrego

W sobotę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali da spotkania w ramach 8. kolejki. Zwycięstwa odniosły PGE Stal Mielec oraz Chrobry Głogów.

Sławomir Bromboszcz

W derbach Dolnego Śląska zmierzyły się będący na fali Śląsk Wrocław oraz przeżywający kryzys Chrobry Głogów. Na boisku lepiej zaprezentowali się jednak szczypiorniści z Głogowa, którzy od pierwszych minut dyktowali warunki. Po 18 minutach gry Chrobry prowadził już 12:6. Zawodnicy Śląska w drugiej połowie zabrali się do odrabiania strat, jednak zdołali zbliżyć się tylko na trzy trafienia. Chrobry nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa i zanotował drugą wygraną w sezonie.

W drugim sobotnim spotkaniu Zagłębie Lubin musiało uznać wyższość PGE Stali Mielec. Przed sezonem do Lubina trafili zawodnicy oraz trener w przeszłości związani ze Stalą. Powrót w rodzime strony nie udał się im jednak. Spotkanie dwóch najniżej sklasyfikowanych zespołów było niezwykle wyrównane. W 54 minucie na tablicy wyników widniał remis 23:23. Decydujące słowo należało jednak do mielczan, którzy zachowali więcej zimnej krwi i wykorzystali swoje szanse. Stal odniosła drugie zwycięstwo w sezonie.

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 25:30 (11:16)

PGE Stal Mielec - Zagłębie Lubin 27:25 (13:12)

PGNiG Superliga: Grupa Select