Kontrolowana wygrana Wybrzeża Gdańsk. Poważna kontuzja Łączkowiaka

Wybrzeże Gdańsk odniosło kontrolowane zwycięstwo z MKS-em Poznań. Zespół znad morza wygrał 30:25. Spotkanie zakończyło się źle dla Tomasza Łączkowiaka, który doznał groźnie wyglądającej kontuzji kolana.

Michał Gałęzewski

Po wcześniejszych meczach zdecydowanym faworytem było Wybrzeże Gdańsk. Zawodnicy znad morza na początku mieli jednak problemy z Maciejem Tokajem, który nie tylko skutecznie wykonywał karne, ale i był skuteczny w ataku pozycyjnym. Po jego trafieniu MKS w 6. minucie prowadził 3:1.

Później jednak Wybrzeże zaczęło grać coraz skuteczniej. Po raz pierwszy na prowadzenie gdańszczanie wyszli w 11. minucie po trafieniu Łukasza Rogulskiego. Do 19. minuty MKS trzymał kontakt, ale kolejnych pięć bramek z rzędu rzucili czerwono-biało-niebiescy, którzy na sześć minut przed końcem prowadzili już 14:8.

W zespole gospodarzy już w pierwszej części spotkania na boisko wyszli wszyscy szczypiorniści, a ośmiu z nich wpisało się na listę strzelców. Ostatecznie wynik tej połowy rzutem tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił rzutem z koła Sergiusz Dworaczek. Wybrzeże przed zmianą stron prowadziło 15:9.

Od początku drugiej połowy Wybrzeże przeważało i po szybkiej akcji kapitana - Dawidem Nilssonem w 35. minucie gdańszczanie prowadzili już różnicą ośmiu bramek. W tym momencie jednak gra zespołu znad morza się załamała. Grali oni bez wielkiego zaangażowania, co wykorzystywali goście.

Do niezwykle skutecznego Tokaja dołączył też Daniel Bartłomiejczyk i goście zmniejszyli stratę nawet do czterech trafień. Od 51. minuty MKS grał w osłabionym składzie, gdyż za faul na wychodzącym do kontry Patryku Abramie, czerwoną kartkę zobaczył Artur Klopsteg. Dużo gorzej wyglądała sytuacja z 58. minuty meczu. Po starciu z Dawidem Nilssonem, z całym impetem na kolano upadł Tomasz Łączkowiak. Zawodnik MKS-u skręcał się z bólu i został zniesiony z boiska na noszach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:25.

Wybrzeże Gdańsk - MKS Poznań 30:25 (15:9)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Ćwikliński 6, Rogulski 4, Kondratiuk 4, Prymlewicz 4, Skrzypczak 3, Kornecki 3, Bednarek 2, Papaj 2, Nilsson 1, Dworaczek 1 oraz Abram, Niedziółka, Suwisz.