Historyczna wygrana UKS-u PCM Kościerzyna! Szalony finisz Olimpii-Beskid

Ogromnych emocji dostarczył mecz UKS-u PCM Kościerzyna z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. W hali w Wielkim Klinczu zawodniczki z Kaszub wygrały 24:23 i zdobyły pierwsze dwa punkty po awansie do PGNiG Superligi.

Michał Gałęzewski

Sztab szkoleniowy UKS-u PCM liczył na pierwszą wygraną i rzeczywiście po 60 minutach gospodynie cieszyły się z wygranej. Przed sobotnim spotkaniem to jednak Olimpia-Beskid była w lepszej sytuacji. Podopieczne Lucyny Zygmunt miały na swoim koncie trzy punkty, a UKS PCM po awansie jeszcze ani razu nie wygrał.

Od pierwszych minut starcie było niezwykle wyrównane. W 10. minucie, gdy do bramki strzeżonej przez Agnieszkę Kordunowską-Lupę trafiła Tamara Smbatian, zespół z południa Polski prowadził 5:4. Następnie jednak serię 5:1 zaliczyły gospodynie i zespół Dariusza Męczykowskiego po rzucie Pauliny Wasak prowadziły 9:6.

W decydującym momencie Góralki nie odpuściły, wychodząc nawet przez chwilę na prowadzenie! Ostatecznie do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 12:12 i wydawało się, że przez całe spotkanie obie drużyny będą walczyły przez cały mecz bramka za bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy gospodynie mocno zaskoczyły.

Mecz mocno się rozkręcił dzięki znakomitej grze w obronie UKS-u PCM. W ciągu 14 minut drugiej połowy zespół z Nowego Sącza zdobył tylko jedną bramkę, a podopieczne Dariusza Męczykowskiego pokonały rywalki aż ośmiokrotnie! Gdy do bramki trafiła Karolina Mokrzka, w 44. minucie było już 20:13. Taka przewaga utrzymywała się do 49. minuty i nic nie zwiastowało emocjonującej końcówki.

Olimpia-Beskid przepuściła jednak szaleńczy atak. Pierwsze skrzypce grała Dagmara Nocuń i już na cztery minuty przed końcem po rzucie Marleny Lesik, na tablicy wyników widniał rezultat 22:20. Co prawda kolejne dwa trafienia zaliczyły gospodynie, ale Olimpia-Beskid do końca się nie poddała. Ostatecznie UKS PCM utrzymał jedną bramkę przewagi i zwyciężył 24:23.

UKS PCM Kościerzyna - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:23 (12:12)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 5, Mokrzka 4, Wasak 4, Jakubowska 4, Górna 3, Borysławska 3, Wójcik 1 oraz Białek, Ziółkowska, Żukowska, Sus.