Lublinianki wygrały akademickie derby

Wielkich emocji dostarczyły akademickie derby w Warszawie. Miejscowy AZS AWF mimo ambitnej pogoni w ostatnich chwilach meczu przegrał z grającym tego dnia dziewięcioma zawodniczkami MKS-em AZS UMCS 29:30.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna / Piłka ręczna

Od pierwszych akcji mecz był wyrównany. W 11. minucie, gdy do bramki rywalek trafiła najskuteczniejsza zawodniczka AZS-u AWF - Karolina Bryl, warszawianki prowadziły 5:4. Później jednak okres bardzo dobrej gry zaliczyły szczypiornistki z Lublina, które w tym meczu zagrały w dziewiątkę, a pięć zawodniczek wpisanych do protokołu nie wyszło na boisko.

Dobrze w bramce spisywała się Monika Nóżka, której mocno pomogła obrona walcząca o każdy centymetr boiska. Dzięki temu lublinianki szybko wyszły na prowadzenie. Podopieczne Izabeli Puchacz w 19. minucie po trafieniu Karoliny Wawrzonek prowadziły już 11:7.

Jeszcze przed przerwą przewaga lublinianek, wśród których przez cały mecz dobrze w ataku grała Jagoda Lasek wzrosła do pięciu trafień. Sytuację pod koniec pierwszej połowy uratowała Karolina Bryl, trafiając trzy razy z rzędu. Po zmianie stron Nóżkę pokonały Izabela Rzeszotek i Katarzyna Joszczuk. Mecz zaczął się od nowa.

W kluczowym momencie ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Agnieszka Blaszka. Na siedem minut przed końcem po jej rzucie na tablicy wyników widniał rezultat 22:27. W samej końcówce zaatakował AZS AWF, ale drużyna Daniela Lewandowskiego i Pawła Kapuścińskiego za późno zaczęła odrabianie strat i mecz zakończył się wynikiem 29:30.

AZS AWF Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 29:30 (14:16)

AZS AWF: Jóźwik, Kuźmicka, Osińska - Bryl 6, Joszczuk 5, Rzeszotek 5, Pawłowska 4, Pożoga 3, Olejnik 2, Skoczeń 1, Kmin 1, Adamowicz 1, Mudrowska 1 oraz Gutowska, Kajttek.