Pierwsza porażka licealistek. Dwa punkty jadą do Kobierzyc

SMS ZPRP Płock przegrał we własnej hali z KPR-em Kobierzyce 22:24. Zespół z Dolnego Śląska objął prowadzenie po bardzo dobrej grze pod koniec I połowy i mimo ambitnej postawie gospodyń utrzymał je do samego końca.

Początek sezonu jest udany dla SMS-u ZPRP Płock. Licealistki, które do soboty nie zaznały goryczy porażki również tym razem zaczęły dobrze mecz. Drużyna Marka Jagodzińskiego w 11. minucie po bramce Żanety Senderkiewicz prowadził już 7:3. Później jednak do głosu doszły bardziej doświadczone kobierzyczanki.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Folgę nie dała szans SMS-owi. Przez 20 minut płockie licealistki rzuciły zaledwie dwie bramki. Ten przestój kosztował je wiele. KPR Kobierzyce był w tym czasie skuteczny, a bramkę na wagę pięciobramkowego prowadzenia tuż przed przerwą rzuciła Sylwia Przydacz. Druga połowę obie ekipy zaczynały przy wyniku 9:14.

Sygnał do odrabiania strat dała SMSowi Żaneta Lipok, rzucając trzy pierwsze bramki w drugiej połowie spotkania. Później dołączyły do niej kolejne zawodniczki. Licealistki kompletnie zapomniały o niepowodzeniach z pierwszej połowy, a gdy na listę strzelców wpisała się Senderkiewicz, w 46. minucie było już 18:18!

KPR Kobierzyce ponownie wykorzystał większe doświadczenie. Szczypiornistki z Dolnego Śląska trafiły cztery razy z rzędu i do końca mimo nietrafionych karnych utrzymywały bezpieczną przewagę. Na minutę przed końcem było 20:24, a dwie bramki SMS-u nie odmieniły sytuacji w meczu. Dwa punkty pojechały do Kobierzyc.

SMS ZPRP Płock - KPR Kobierzyce 22:24 (9:14)

SMS ZPRP: Kuszka, Olejniczak - Lipok 7, Rosiak 7, Nosek 4, Senderkiewicz 3, Urbańska 1 oraz Piwowarczyk, Maciejewska, Papierzyńska, Warda, Cygan, Szczechowicz, Grabińska. Karne: 2/4. Kary: 16 min.

KPR: Olejnik, Słota - Barczak 5, Skalska 4, Linkowska 4, Przydacz 3, Wesołowska 2, Kaźmierska 2, Wojda 1, Tórz 1, Szymańska 1, Daszkiewicz 1 oraz Szumna, Łuczkowska, Kuchczyńska. Karne: 2/5. Kary: 16 min.

Kary: SMS ZPRP - 16 min. (Nosek 6 min. - cz.k., Senderkiewicz 4 min., Urbańska 4 min., Piwowarczyk 2 min.), KPR - 16 min. (Tórz 4 min., Linkowska 4 min., Szymańska 2 min., Wesołowska 2 min., Szumna 2 min., Przydacz 2 min.). Sędziowie: Dobosz, Piernicki (Grudziądz). Widzów: 80.