Vistal lepszy od KPR-u. Jeleniogórzanki pokazały pazur

Zgodnie z oczekiwaniami Vistal Gdynia pokonał KPR Jelenią Górę. W drugiej połowie zespół z południowej Polski zdołał jednak postraszyć zawodniczki z Trójmiasta.

Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania były zawodniczki z Gdyni. Wicemistrzynie Polski podejmowały bowiem drużynę, która w tym sezonie nie zdobyła jeszcze żadnego punktu. Kibice zgromadzeni na Gdynia Arenie były jednak świadkami ciekawej, wyrównanej gry obu zespołów, na co wpływ miała nieskuteczna gra gospodyń.

Początek meczu nie zwiastował emocji. Co prawda w 12. minucie po bramce Sylwii Jasińskiej było 4:3, jednak cztery kolejne bramki rzuciły gdynianki i w 19. minucie prowadziły już 8:3. Pod koniec pierwszej połowy z dobrej strony pokazała się Emilii Galińskiej i ostatecznie do przerwy było 15:11 dla Vistalu.

Po zmianie stron gospodynie narzuciły swój styl gry. Ponownie skuteczna była Galińska i po jej trafieniu w 38. minucie było już 20:13. Wydawało się, że chwilę później Vistal postawi kropkę nad i - tak jednak nie było. Jeleniogórzanki prowadzone przez Alicję Łukasik wykorzystały niepewność w ofensywie zawodniczek z Gdyni. - Skuteczność nas zawiodła. Ten mecz pokazał, że musimy pracować nad wieloma rzeczami - powiedziała Monika Kobylińska. Tak też było.

KPR grał ambitnie i po dwóch bramkach z rzędu Martyny Michalak, na osiem minut przed końcem było już 26:23! W końcówce Vistal zachował jednak spokój i ostatecznie gdynianki wygrały 29:25. Mimo to, jeleniogórzanki mogły wracać z dalekiego wyjazdu z podniesionymi głowami. - Gratuluję wygranej drużynie. Jestem zadowolona z tego, co pokazały moje podopieczne. Zagrałyśmy kawałek mądrej piłki ręcznej. Wynik jest niekorzystny, ale jesteśmy z Vistalem na dwóch różnych biegunach - przyznała Alicja Łukasik.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 29:25 (15:11)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 7, Kulwińska 5, Zych 5, Galińska 5, Tasić 2, Stanulewicz 2, Łabuda 2, Dorsz 1 oraz Urbaniak, Kozłowska, Gutkowska. Karne: 2/5. Kary: 12 min.

KPR: Pękalska, Hoffman - Mączka 8, Jasińska 6, Uzar 4, Nowicka 3, Michalak 3, Grobelska 1 oraz Demiańczuk, Bilenia, Fijałkowska, Kanicka, Bielecka. Karne: 4/5. Kary: 8 min.

Kary: Vistal - 12 min. (Kulwińska 4 min., Tasić 2 min., Kozłowska 2 min., Stanulewicz 2 min., Łabuda 2 min.), KPR - 8 min. (Michalak 4 min., Uzar 2 min., Bielecka 2 min.). Sędziowie: Młyński, Puszkarski (Warszawa). Widzów: 700.