Zbyt późna pobudka Nafciarzy. Warmia Traveland kontynuuje serię

Warmia Traveland Olsztyn wygrała szósty raz z rzędu. Tym razem podopieczni Giannadija Kamielina wygrali z Orlenem Wisłą II Płock 31:29. Do płocczan należała końcówka, ale zabrakło im czasu na odrobienie całej straty.

Michał Gałęzewski

50 minut meczu w Olsztynie wyglądało tak, jak oczekiwali tego kibice Warmii Traveland. Współlider tabeli w samej końcówce stracił jednak inicjatywę na boisku, dzięki czemu fani zgromadzeni w olsztyńskiej hali do końca byli świadkami ogromnych emocji.

Od początku spotkania bardzo dobrze grali Mateusz Kopyciński i Marcin Malewski. Ten drugi w 14. minucie rzucił swoją czwartą bramkę i Warmia Traveland Olsztyn prowadziła już 11:5. Później przez pewien czas płocczanie zdołali powstrzymać gospodarzy. W 24. minucie po rzucie Miłosza Ruppa było 16:11. Ostatnie cztery bramki przed przerwą zdobyli jednak olsztynianie i po trafieniu Szymona Hegiera, prowadzili 20:11.

W drugiej połowie wszystko wskazywało na to, że Warmia Traveland spokojnie dowiezie wysoką wygraną. W 40. minucie, gdy Michał Krawczyk rzucił 25. bramkę dla olsztyńskiej drużyny, gospodarze prowadzili już różnicą dziesięciu bramek. Jeszcze na 10 minut przed końcem gospodarze prowadzili 28:20.

Później Orlen Wisła II, która nie miała już nic do stracenia zaczęła odrabiać stratę. Skuteczni byli Rupp i Bartosz Wojdak, a na dwie minuty przed końcem po bramce wracającego do formy Kacpra Adamskiego, było już tylko 31:29! W końcówce olsztynianie nie dali jednak sobie rzucić bramki i dwa punkty zostały w stolicy Warmii i Mazur.

Warmia Traveland Olsztyn - Orlen Wisła II Płock 31:29 (20:11)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Malewski 7, Kopyciński 6, Koledziński 3, Dzieniszewski 3, Sikorski 3, Królik 2, Hegier 2, Krawczyk 2, Droździk 2, Kondracki 1 oraz Deptuła Paweł.