Piotrkowianin bezlitosny dla KSZO

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Piłkarze ręczni Piotrkowianina umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli I ligi (grupa B). Pokonali w meczu 7. kolejki KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 39:29 (18:15).

Podopieczni Aleksandra Malinowskiego przyjechali do Piotrkowa zdopingowani meczem z poprzedniej kolejki, w którym przed własną publicznością pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Zespół KSZO zamierzał urwać punkty również Piotrkowianinowi, ale na zamiarach się tylko skończyło.

Tylko na początku pierwszej połowy wynik spotkania oscylował wokół remisu. Od stanu 6:5 gospodarze zaczęli budować sobie bramkową przewagę, która w 22. minucie urosła aż do pięciu trafień - 14:9. Wtedy nastąpił zryw przyjezdnych. Po dwa gole rzucili Maciej Jeżyna i Szymon Fugiel. Było 14:13, ale Piotrkowianin na więcej nie pozwolił. Do szatni zszedł z wynikiem 18:15, a po przerwie zupełnie zdominował mecz.

W drugiej połowie Piotrkowianin zagrał dużo skuteczniej czego efektem było aż 21 bramek rzuconych po zmianie stron. Klasą dla siebie był Szymon Woynowski. Rozgrywający gospodarzy rzucił aż dziewięć bramek. Dobry występ zanotowali również rekonwalescenci: Sebastian Iskra i Mateusz Góralski. Pierwszy rzucił cztery, a drugi trzy gole. Ostatecznie zespół Rafała Przybylskiego wygrał różnicą dziesięciu trafień - 39:29.

- Momentami graliśmy naprawdę dobrze, ale nie ustrzegliśmy się kilku prostych błędów. Na pewno nie możemy ich popełnić za tydzień w spotkaniu z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. To będą trudne zawody, ale jedziemy tam po kolejne zwycięstwo. Chcemy wygrywać każdy mecz - powiedział trener Piotrkowianina.

MKS Piotrkowianin - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 39:29 (18:15)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka - Mróz 6, Woynowski 9, Iskra 4, Chełmiński 6/1, Pakulski 2, Swat 2/2, Góralski 3, Hejniak, Surosz 1, Jankowski, Pożarek, Pacześny 5, Wędrak 1. Kary: 10 min Rzuty karne: 2/3

KSZO Odlewnia: Piwnik, Szewczyk - Kazhaneuski 4/3, Mazur 3, Jeżyna 6, Fugiel 3, Sękowski 7, Bajwoluk, Buchcic, Afanasjew 1, Kalita 5. Kary: 12 min Rzuty karne: 3/3

Kary: Piotrkowianin - 10 min. (Surosz - 4 min., Pożarek - 4 min., Swat - 2 min.,); KSZO - 12 min. (Bajwoluk - 6 min., Fugiel - 2 min., Jeżyna - 2 min., Kazhaneuski - 2 min. )

Sędziowie: Adam Świostek, Paweł Podsiadło (Radom). Widzów: 400