Węgry: MOL-Pick znalazło pogromcę! Pierwsza porażka ekipy Wyszomirskiego

MOL-Pick Szeged straciło pierwsze punkty w lidze węgierskiej w sezonie 2015/16. Drużyna Piotra Wyszomirskiego przegrała na wyjeździe z wiceliderującą stawce Grundfos Tatabanyą 26:27.

Wicemistrzowie Węgier przystąpili do środowego spotkania poważnie osłabieni. W składzie drużyny z Segedynu zabrakło Gabora Ancsina, Antonio Garcii, Ferenca Ilyesa, Thiagus Petrusa i Rajko Prodanovicia. Na problemach ekipy Juana Carlosa Pastora skorzystali Górnicy z Tatabanyi, choć MOL-Pick i tak było bliskie odniesienia zwycięstwa.

W drugiej połowie zespół Piotra Wyszomirskiego prowadził już różnicą trzech trafień, mimo tego gospodarze zdołali odrobić straty i na pół minuty przed końcową syreną zadali decydujący cios. MOL-Pick miało jeszcze okazję do wyrównania, ale ich akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Wyszomirski środowe spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Pierwszym bramkarzem był Jose Manuel Sierra.

Po środowej porażce przewaga zespołu z Segedynu nad drugą w stawce Tatabanyą stopniała do dwóch punktów. Kolejnym rywalem MOL-Pick będzie Csurgói KK. [u] 12. kolejka NBI:

[/u]

Grundfos Tatabanya - MOL-Pick Szeged 27:26 (13:13) Najwięcej bramek: dla Tatabanyi - Ivo Diaz, Akos Pasztor, Marko Krsmancić - po 4; dla MOL-Pick - Zsolt Balogh 7, Dean Bombac 6, Szabolcs Zubai 3.   Czołówka tabeli: