PP: Warmia Traveland najlepsza w województwie. Wielka forma podopiecznych Kamielina

Warmia Traveland idzie w tym sezonie jak burza. Po porażce w I kolejce olsztynianie wygrali wszystkie mecze w lidze i w Pucharze Polski. W środę pokonali Meble Wójcik Elbląg.

Michał Gałęzewski

W województwie warmińsko-mazurskim do Pucharu Polski zgłosiły się trzy zespoły. Meble Wójcik Elbląg otrzymały w pierwszej rundzie wolny los, natomiast olsztynianie pojechali do Ostródy, gdzie rozgromili miejscowy OKPR Orkan 47:15. W tamtym spotkaniu najskuteczniejszym zawodnikiem był zdobywca dziewięciu bramek - Mateusz Kopyciński, który potwierdził wysoką pucharową formę, dorzucając w środę dziesięć trafień.

Początek finału wojewódzkiego nie zwiastował jednak łatwej przeprawy Warmii Traveland. W 3. minucie po bramce Damiana Spychalskiego, Meble Wójcik prowadziły 5:4. Goście mieli przewagę jeszcze w 20. minucie spotkania. Później jednak dobrze zaczęli grać zawodnicy ze stolicy województwa.

Sygnał do ataków dał Dominik Droździk, a po bramce Pawła Deptuły w 27. minucie, Warmia Traveland prowadziła 12:10. Sama końcówka należała do elblążan i Jakub Malczewski trafił w ostatniej minucie na wagę remisu. Po zmianie stron dwie bramki z rzędu rzucił Adam Nowakowski i w 35. minucie było 15:16.

Druga połowa należała jednak do będącej w wysokiej formie Warmii Traveland. Skuteczny był Mateusz Kopyciński , który od 24. do 46. minuty rzucił osiem bramek, a gdy dwa razy z rzędu trafił Aleksander Kondracki, na 11 minut przed końcem było 25:18. Do końca Warmia Traveland kontrolowała sytuację i ostatecznie zwyciężyła 28:22, wygrywając wojewódzki Puchar Polski.

Warmia Traveland Olsztyn - Meble Wójcik Elbląg 28:22 (13:13)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Kopyciński 10, Droździk 5, Królik 2, Kondracki 2, Sikorski 2, Deptuła Paweł 2, Dzieniszewski 2, Koledziński 2, Deptuła Piotr 1 oraz Malewski, Krawczyk, Żółtak, Hegier.