Emocje w Ostrowcu Świętokrzyskim. Komplet punktów dla gości

Wyjątkowych emocji dostarczyli w Ostrowcu Świętokrzyskim szczypiorniści KSZO i SPR Tarnów, którzy walczyli o punkty ligowe. Lepsi z tego starcia wyszli goście, którzy zwyciężyli KSZO jedną bramką.

Anna Soboń
Anna Soboń

Spotkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęło się z poślizgiem dziesięciominutowym, gdyż przygody w drodze z Warszawy mieli sędziowie pojedynku pomiędzy zespołami KSZO Odlewni i SPR Tarnów. Wynik meczu otworzył Daniel Dutka, jednak po pięciu minutach to ostrowczanie byli strona przeważającą (3:2). Kolejne trafienie zapisywali na swoim koncie pomarańczowo-czarni, co spowodowało, że przy stanie 5:2 trener Bartłomiej Jarosz poprosił o czas dla swojego zespołu. Po kwadransie gry nadal w lepszej sytuacji byli gospodarze, którzy mieli przewagę dwóch trafień (8:6). Po 20 minutach przewaga zmniejszyła się tylko do jednej bramki (10:9), by po chwili wyrównał Łukasz Nowak. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy drużyna z hutniczego miasta prowadziła 13:11, ale do przerwy jedną bramkę udało się odrobić gościom, którzy schodzili do szatni przy stanie 16:15.

W drugiej połowie goście od początku grali bardzo ostro. Spowodowało to osłabienia w ich szeregach po karach przyznanych za nieprzepisowe zagrania. W 34 minucie czerwoną kartkę za bezpośredni faul na Mateuszu Mazurze otrzymał Jakub Kowalik. Przyjezdni naciskali ekipę KSZO, co zaowocowało kilkoma trafieniami dla gości i w 40 minucie doszli oni podopiecznych trenera Aleksandra Malinowskiego na jednego gola (22:21). Chwilę później wyrównał Łukasz Nowak. W 45 minucie oba zespoły miały już na swoim koncie po 25 bramek i mecz jakby zaczął się od początku. Na dziesięć minut przed końcem meczu to zespół gospodarzy musiał gonić rywala (25:27). Wyjątkowo emocjonującą końcówkę zafundowali kibicom zgromadzonym w hali w Ostrowcu Świętokrzyskim oba zespoły. Lepiej wytrzymali ją goście, którzy pokonali KSZO 33:32 i wywieźli z hutniczego miasta komplet punktów.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SPR Tarnów 32:33 (16:15)

KSZO: Buchcic, Szewczyk - Kożeniewski 7, Mazur 6, Jeżyna 4, Fugiel, Sękowski 5, Bajwoluk 1, Afanasjew 5, Kalita 4.