Bundesliga: SG Flensburg wskoczył na drugie miejsce. Odrodzenie THW Kiel po przerwie

Szczypiorniści SG Flensburg-Handewitt po wygranej z SC Magdeburg przesunęli się na drugie miejsce w tabeli Bundesligi. THW Kiel dość niemrawo zaczęło swój mecz, ale Zebry ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa.

Spośród wszystkich niedzielnych pojedynków najciekawiej zapowiadało się spotkanie SG Flensburg-Handewitt z SC Magdeburg. Swój ciężar gatunkowy miało również starcie sąsiadów w ligowej tabeli Füchse Berlin i THW Kiel.[u]

[/u]

We Flensburgu spodziewano się wyrównanego pojedynku i rzeczywiście tak było. Do 15. minuty wynik oscylował wokół remisu i dopiero bramki Lasse Svana Hansena oraz kapitalne parady Mattiasa Anderssona pozwoliły SG Flensburgowi na odskoczenie rywalowi na pięć bramek (13:8). SC Magdeburg nie zamierzał odpuszczać i przed przerwą zniwelował niemal całą stratę (15:14).[u]

[/u]

Po wznowieniu gry dominował Flensburg, lecz na 10 minut przed końcem rywale wrzucili piąty bieg i doprowadzili do remisu. Na szczęście dla gospodarzy mieli oni w składzie Henrika Toft Hansena i Thomasa Mogensena, którzy tuż przed końcem rozmontowali defensywę Magdeburga i zapewnili swojej ekipie zwycięstwo 33:30.[u]

[/u]

Niemniej ciekawie było w Berlinie, gdzie do przerwy miejscowe Fuchse prowadziło 12:11 z przeciętnie grającym THW Kiel. W drugiej części do gry włączył się Domagoj Duvnjak i raz za razem znajdował sposób na Silvio Heinevetter. Warto też wspomnieć, że kolejny świetny mecz w bramce Kilonii zanotował Niklas Landin, który szczególnie w drugiej połowie odbierał rywalom chęć do gry. THW wygrało 27:24 i do czasu rozegrania spotkania przez MT Melsungen zaległego spotkania zajmuje drugie miejsce w tabeli.

W pozostałych spotkaniach SC DHfK Lipsk bez większych problemów ograł ThSV Eisenach, a TBV Lemgo roztrwoniło przewagę z pierwszej połowy i zremisowało z TSV Hannover-Burgdorf dowodzonym przez Kaia Haffnera.

[u]Wyniki niedzielnych meczów DKB Handball Bundesligi:

[/u]

SC DHfK Lipsk - ThSV Eisenach 36:31 (19:12) Najwięcej bramek: dla SC DHfK Leipizg - Phillip Poter 8, Franz Semper i Christoph Steinert po 5; dla ThSV Eisenach - Azat Valiullin 10, Nicolai Hansen 6

SG Flensburg-Handewitt - SC Magdeburg 33:30 (15:14) Najwięcej bramek: dla SG Flensburg Handewitt - Anders Eggert 10, Thomas Mogensen i Lasse Svan po 6; dla SC Magdeburg - Michael Damgaard 8, Marko Bezjak i Robert Weber po 6

Fuchse Berlin - THW Kiel 24:27 (12:11) Najwięcej bramek: dla Fuchse Berlin - Fabian Wiede 8; dla THW Kiel - Domagoj Duvnjak, Niclas Ekberg, Marko Vujin po 8

TBV Lemgo - TSV Hannover Burgdorf 34:34 (19:17) Najwięcej bramek: dla TBV Lemgo - Rolf Hermann 8, Tim Hornke i Patrick Zieker po 7; dla TSV Hannover Burgdorf - Kai Haffner 10, Sven-Soren Christophersen i Runar Karason po 7