Trwa czarna seria AZS-u AWF Warszawa. Dwa punkty pojechały do Kielc

AZS AWF Warszawa wciąż ma na swoim koncie komplet porażek. Tym razem zawodniczki ze stolicy przegrały z Koroną Handball Kielce 27:31. Kilka razy goniły rywalki, które później ponownie przeprowadzały skuteczne ataki.

Michał Gałęzewski

Warszawianki miały w sobotę utrudnione zadanie. Korona Handball Kielce mimo, że gra od kilku spotkań bez Marty Rosińskiej, już niejednokrotnie pokazała, że potrafi wygrywać z każdym w tej lidze. Już w siódmej minucie po bramce Karoliny Mochockej, podopieczne Tomasza Popowicza prowadziły 5:2.

Później kielczanki wyszły nawet na czterobramkowe prowadzenie. W warszawskim zespole grała jednak Izabela Rzeszotek. Szczypiornistka Akademiczek w całym meczu rzuciła dziewięć bramek i dała sygnał do walki. Gdy na cztery minuty przed przerwą trafiła Julia Gutowska, był remis 12:12! Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:15.

Na początku drugiej połowy ciężar zdobywania bramek spadł u kielczanek na Alinę Nowak, a gdy trafiła Izabela Kaźmiruk, przyjezdne prowadziły już 25:19. Szczypiornistki prowadzone przez duet Daniel Lewandowski - Paweł Kapuściński się jednak nie poddały, tylko zaczęły zmniejszać stratę.

Na minutę przed końcem spotkania, po celnym rzucie Karoliny Kmin na tablicy wyników widniał rezultat 27:29. Do zdobycia punktu drużyna z Warszawy potrzebowała więc dwóch bramek. Właśnie tyle padło w ostatniej minucie, jednak ich autorkami były kielczanki i dwa punkty pojechały do województwa świętokrzyskiego.

AZS AWF Warszawa - Korona Handball Kielce 27:31 (14:15)

AZS AWF: Backiel, Józwik, Kuźmicka, Osińska - Rzeszotek 9, Joszczuk 5, Gutowska 3, Bryl 2, Kmin 2, Pożoga 2, Skoczeń 1, Pawłowska 1, Kajtek 1, Komorowska 1 oraz Adamowicz.