Zabójcza końcówka mistrza Polski. Gdańszczanki grały równorzędnie tylko w I połowie

AZS Łączpol AWFiS jeszcze do przerwy toczył wyrównany bój z MKS-em Selgros Lublin. Później jednak mistrzynie Polski pokazały klasę i ostatecznie wygrały 38:23.

Michał Gałęzewski

Pierwsze minuty spotkania zapowiadały bardzo wysoki wynik. Po trafieniu Alesii Migdaliowej, w czwartej minucie MKS Selgros Lublin prowadził już 4:0! Zawodniczki z południowo-wschodniej Polski grały bardzo dobrze w obronie, a pod bramką rywala nie miały wielkich problemów. Później jednak beniaminek zaczął odrabiać straty do mistrza.

W zespole znad morza ciężar gry wzięły na siebie doświadczone zawodniczki - Monika Stachowska oraz Karolina Siódmiak. Po bramce środkowej rozgrywającej AZS-u Łączpol AWFiS, w 16. minucie był już remis 7:7! Bardziej doświadczony zespół z Lublina nie pozwolił jednak na to, by podopieczne Jerzego Cieplińskiego wyszły na prowadzenie.

Do przerwy utrzymywała się 2-3 bramkowa przewaga MKS-u Selgros Lublin. Po trafieniu Marty Dąbrowskiej na minutę przed końcem pierwszej części meczu było jeszcze tylko 15:16, ale tuż przed gwizdkiem sędziego do bramki strzeżonej przez Dorotę Dobrowolską, trafiła Migdaliewa.

Po zmianie stron tylko przez chwilę mecz był wyrównany. Po kilku minutach lublinianki zaczęły przeważać. Świetnie w bramce spisywała się Weronika Gawlik, a w ataku prym wiodła Iwona Niedźwiedź. To po jej rzucie, na kwadrans przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 20:29.

Co prawda gdańszczanki zmniejszyły straty do sześciu trafień, a dwie bramki pod rząd rzuciła Patrycja Ciura, która popisała się efektowną wkrętką, jednak chwilę później MKS Selgros zaczął budować kolejną zabójczą serię. Gdańszczanki były bezradne na boisku, a lublinianki bezlitośnie je punktowały. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:38.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - MKS Selgros Lublin 23:38 (15:17)

AZS Łączpol AWFiS: Wiercioch, Dobrowolska - Siódmiak 6, Stachowska 5, Ciura 4, Dąbrowska 4, Skonieczna 3, Pasternak 1 oraz Karwecka, Tomczyk, Lipska, Neitsch, Klonowska, Kwiatkowska, Pesel, Mazurek