Liga Mistrzów: Zagrzeb postawił się Flensburgowi. Piąte wygrane Wikingów i Smoków

SG Flensburg-Handewitt oraz FC Porto triumfowały w środowych meczach 7. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wikingowie po zaciętym boju pokonali RK PPD Zagrzeb, Smoki wygrały natomiast w Preszowie dzięki bramce w ostatnich sekundach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Henrik Toft Hansen WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Henrik Toft Hansen

Porażka ekipy z Zagrzebia we Flensburgu to dobra wiadomość dla Orlen Wisły Płock, która dzięki temu nadal ma zaledwie trzy punkty straty do zespołu Veselina Vujovicia. Mistrzowie Chorwacji pokazali się w środowy wieczór z dobrej strony, ale było to zbyt mało by urwać choć punkt faworyzowanym Wikingom.

PPD wygrywało we Flens Arenie do 33. minuty rywalizacji. Na przerwę zawodnicy z Zagrzebia zeszli prowadząc 13:12, po wznowieniu gry szybko powiększyli prowadzenie do dwóch goli. Wówczas jednak Flensburg zdobył pięć bramek z rzędu (18:15 w 37. minucie) i do końca zawodów kontrolował już wydarzenia na parkiecie.

Drużynę Ljubomira Vranjesa do triumfu poprowadził znakomicie dysponowany Kentin Mahe, który starcie zakończył z ośmioma bramkami. Solidnie wypadli też Lasse Svan Hansen i Henrik Toft Hansen (na zdjęciu wyżej), którzy zdobyli po cztery gole. W zespole z Zagrzebia szalał natomiast młody Domagoj Pavlović, którego dziewięć trafień z pewnością przykuło uwagę wielu działaczy klubów Bundesligi.

Dzięki zwycięstwu w środowy wieczór, Flensburg pozostał w walce o dwie czołowe lokaty w grupie A. Z walki o awans z grupy C nie rezygnuje natomiast FC Porto, które w środę wywiozło punkty z Preszowa. Tamtejszy Tatran długo stawiał czoła swym rywalom, ale ostatecznie to Smoki świętowały zwycięstwo. Bramkę na wagę dwóch punktów zdobył w samej końcówce Gilberto Duarte.

Kolejne spotkania 7. kolejka fazy grupowej LM już w czwartek. W weekend do gry powrócą natomiast zawodnicy Orlen Wisły i Vive Tauronu Kielce.

7. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów:

Grupa A:

SG Flensburg-Handewitt - RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb 28:27 (12:13) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Kentin Mahe 8, Lasse Svan Hansen, Rene Toft Hansen - po 4; dla PPD - Domagoj Pavlović 9, Luka Stepancić 6.

Grupa C:

Tatran Preszów - FC Porto 24:25 (10:14) Najwięcej bramek: dla Tatrana - Radoslav Antl 7, Vasja Furlan, Aleksiej Pieskow - po 4; dla Porto - Alexis Hernandez Borges 6, Gilberto Duarte 5, Hugo Santos 4.