Bauhaus Liga ASOBAL: Kolejny pogrom Barcelony, Syprzak nie grał

Zwycięstwo numer 10 w rozgrywkach Bauhaus Ligi ASOBAL odniosła w środę FC Barcelona Lassa. Mistrzowie Hiszpanii bez najmniejszych kłopotów rozbili BM Benidorm i to mimo tego, że w ich składzie zabrakło kilku czołowych zawodników.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Blaugrana do środowej potyczki przystąpiła bez przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Kataru Danijela Saricia, kontuzjowanych Daniela Sarmiento i Kamila Syprzaka (drobny uraz kolana) oraz odpoczywających Victora Tomasa i Filipa Jichy. Pomimo tego kataloński zespół wygrał w Benidorm różnicą aż 19 goli.

Patrząc jednak w ligową tabelę, wynik tego starcia nie mógł być inny. BM Benidorm to bowiem przedostatnia drużyna Bauhaus Ligi ASOBAL i dla Barcelony triumf w starciu z ekipą z prowincji Alicante był obowiązkiem.

Podopieczni Xaviera Pascuala losy rywalizacji rozstrzygnęli w ciągu pierwszego kwadransa. W 20. minucie FCB prowadziła już 10:2, a do końca pierwszej połowy dała sobie rzucić jeszcze tylko trzy gole. Na przerwę mistrzowie Hiszpanii zeszli wygrywając 16:5. W drugiej połowie dobili rywali i zwyciężyli 36:17.

Pod nieobecność Jichy znakomite zawody rozegrał Wael Jallouz, który z siedmioma golami był najlepszym strzelcem spotkania. Po pięć bramek zanotowali natomiast Kirył Łazarow i Gudjon Valur Sigurdsson.

Dla Barcelony mecz w Benidorm był ostatnim sprawdzianem przed sobotnim starciem z Vardarem Skopje w Lidze Mistrzów. W rozgrywkach ligowych kataloński zespół jest liderem tabeli, choć po jego piętach depcze Naturhouse La Rioja. Ekipa z Logrono traci do FCB tylko jeden punkt.