Nielba Wągrowiec wygrała Wojewódzki Puchar Polski

Nielba Wągrowiec wygrała turniej finałowy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Bartosza Świerada pokonali Wolsztyniaka Wolsztyn (26:21) i Ostrovię Ostrów Wielkopolski (21:19).

Kamil Kołsut

Nielba w całym turnieju straciła tylko czterdzieści goli. Mecze były jednak skrócone, każda połowa trwała dwadzieścia minut. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie zbierali doświadczenie w PGNiG Superlidze - Dariusz Widziński oraz Robert Kamyszek.

Wągrowczanie pokonali dwie trudne przeszkody. Zespół Świerada przez piekło przeszedł w meczu z Wolsztyniakiem, kiedy przegrywał już 14:18, by później zdobyć siedem bramek z rzędu. W starciu z Ostrovią Nielba właściwie przez cały mecz prowadziła. Rywale napędzili jej strachu minutę przed końcem, gdy do wyniku 20:19 doprowadził Tomasz Klara. Ostatnie słowo należało jednak do Pawła Smolińskiego.