LM: Paris Saint-Germain HB lepsze od THW Kiel w starciu gigantów

W 7. kolejce Ligi Mistrzów 2015/2016, Paris Saint-Germain HB pokonało na wyjeździe THW Kiel 30:26, natomiast HC Motor Zaporoże uporał się z Metalurgiem Skopje, wygrywając 23:21.

Tomasz Rosiński

Sam początek rywalizacji w Kilonii był wyrównany (3:3 w 5. minucie), natomiast z czasem zaczęli przyspieszać przyjezdni, którzy wykorzystywali nieskuteczność gospodarzy i po trafieniu Henrika Mollgaarda w 12. minucie objęli prowadzenie 8:3.

Mistrzowie Niemiec nie zamierzali składać broni i ambitnie walczyli w każdej akcji (8:12 w 22. minucie), jednakże szczypiorniści PSG potrafili kontrolować boiskowe wydarzenia, dzięki czemu po pierwszej połowie wygrywali 16:10.

Po zmianie stron przez dłuższy czas THW nie było w stanie zniwelować strat do podopiecznych Zvonimira Serdarusicia, których przewaga w 40. minucie wynosiła siedem trafień (15:22).

Dopiero, kiedy kilończycy poprawili swoją grę w defensywie i zastopowali kilka rzutów paryżan, a sprawy w swoje ręce wzięli Marko Vujin oraz Igor Anic, miejscowa drużyna w 53. minucie zbliżyła się do złotych medalistów ligi francuskiej na jedną bramkę (23:24). Jednak ostatecznie Paris Saint-Germain, w którego szeregach dobrze radzili sobie Mikkel HansenDaniel Narcisse i Siergiej Onufrijenko, zachowało zimną krew i potrafiło odeprzeć ten napór THW Kiel, zwyciężając potyczkę 30:26.

W drugiej czwartkowej konfrontacji LM, ukraiński HC Motor Zaporoże zdobył komplet punktów w starciu z macedońskim Metalurgiem Skopje, wygrywając 23:21, chociaż do przerwy przegrywał 9:12.

Wyniki czwartkowych spotkań 7. kolejki Ligi Mistrzów 2015/2016:

Grupa A

THW Kiel - Paris Saint-Germain HB 26:30 (10:16)
Najwięcej bramek: dla THW Kiel - Marko Vujin 5, Domagoj Duvnjak i Joan Canellas - po 4; dla Paris Saint-Germain HB - Siergiej Onufrijenko 7, Daniel Narcisse 6, Mikkel Hansen i Samuel Honrubia - po 4.

Grupa D

Metalurg Skopje - HC Motor Zaporoże 21:23 (12:9) Najwięcej bramek: dla Metalurga Skopje - Janko Bozović 5, Żarko Peszewski i David Spiler - po 3; dla HC Motoru Zaporoże - Siergiej Szelmenko 7, Barys Puchowski 5, Jurij Kubatko i Konstantyn Kurylenko - po 3.

6 Wacker Thun 10 0 1 9 268:293 1

Czy uważasz, że Paris Saint-Germain HB awansuje do Final Four Ligi Mistrzów 2015/2016?