LM: Porażka mistrza Polski po ambitnej walce, podopieczne Rasmussena z trzecią wygraną

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzyń 2015/2016, MKS Selgros Lublin, mistrz Polski, musiał uznać wyższość rumuńskiego CSM-u Bukareszt.

Lublinianki przystąpiły do starcia z CSM-em po czterech porażkach z rzędu w LM i z chęcią rehabilitacji za tamte niepowodzenia, natomiast rumuński zespół do tej pory spisuje się dobrze, ostatnio remisując z obrońcą mistrzowskiego tytułu z Podgoricy.

Gospodynie rozpoczęły piątkową rywalizację bardzo skoncentrowane, agresywnie grały w obronie, dzięki czemu potrafiły dotrzymywać kroku swoim rywalkom (4:4 w 10. minucie). Trudna do zatrzymania dla mistrzyń Rumunii była polska obrotowa Joanna Szarawaga, która do spółki z Martą Gęgą wyprowadziła MKS na prowadzenie 8:5 po pierwszym kwadransie potyczki.

Wtedy to na boiskowe wydarzenia zareagował trener Kim Rasmussen, który poprosił o przerwę dla swojej drużyny. Po nie zaczęły przyspieszać Isabelle Gullden i jej klubowe koleżanki, które w 26. minucie doprowadziły do remisu (12:12), by przed samą przerwą odskoczyć ekipie z Koziego Grodu na dwa trafienia (13:15).

Po zmianie stron podopieczne Sabina Włodek walczyły ambitnie w każdej akcji, zaś świetnie dopingowali miejscowi kibice. Skutecznie z drugiej linii rzucały Alesia Migdaliowa oraz Iwona Niedźwiedź i to po golu w wykonaniu tej drugiej zespół z Polski wyrównał stan konfrontacji (20:20 w 42. minucie).

MKS Lublin do 48. minuty potrafił odpowiadać na bramki przyjezdnych (24:24), jednakże błędy własne lubelskich szczypiornistek sprawiły, że CSM Bukareszt momentalnie odskoczył na trzy trafienia (24:27). Zawodniczki z Rumunii już nie dały się dogonić i zwyciężyły 30:27.

MKS Selgros Lublin - CSM Bukareszt 27:30 (13:15)

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik - Niedźwiedź 7, Migdaliowa 6, Kocela 1, Szarawaga 6, Gęga 5, Repelewska, Kozimur, Rola 1, Charzyńska, Quintino 1, Bijan. Karne: 1/1. Kary: 6 min.

CSM Bukareszt: Pessoa, Grubisić - Fisker 4, Bazaliu, Bradeanu 4, Franca da Silva, Gullden 8, Jorgensen 6, Manea, Martin-Berenguer 1, Rodrigues Belo 4, Varzaru, Wetkowa 1, Nan 2, Iordache. Karne: 4/4. Kary: 2 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 6 min. (Migdaliowa - 4 min., Repelewska - 2 min.); CSM Bukareszt - 2 min. (Bradeanu - 2 min.).

Widzów: 1800.

Sędziowali: Michalis Tzaferopoulos i Andreas Bethmann z Grecji.

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Buducnost Podgorica 6 5 1 0 169:131 11
2 CSM Bukareszt 6 4 1 1 163:138 9
3 IK Sävehof 6 2 0 4 138:158 4
4 MKS Selgros Lublin 6 0 0 6 141:184 0
Która zawodniczka MKS-u Selgrosu Lublin była najlepsza w starciu przeciwko CSM-owi Bukareszt?