Spadkowicz z Tczewa wyprzedził ex-lidera z Kobierzyc

Po pięciu kolejkach to KPR Kobierzyce był liderem tabeli I ligi kobiet. Zespół z Dolnego Śląska przegrał jednak w Tczewie z Samborem i nadal czołówka jest spłaszczona.

Michał Gałęzewski

Pierwsza połowa układała się po myśli KPR-u Kobierzyce. Zespół z województwa dolnośląskiego tylko przez chwilę przegrywał - gdy trafiały Justyna Domnik i Patrycja Orzłowska. Po trzech bramkach z rzędu, po karnym Beaty Skalskiej na dziewięć minut przed przerwą było 5:7.

Pod koniec pierwszej połowy tczewianki obudziły się w ataku. Pod bramką rywala prym wiodła Orzłowska i po jej rzucie na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie 9:9. O wygranej drużyny Bartłomieja Peplińskiego zadecydował początek drugiej części meczu, który Sambor rozegrał perfekcyjnie.

W ciągu dziesięciu minut tczewianki straciły dwie bramki, rzucając w tym czasie osiem. Po bramce Domnik, w 40. minucie było już więc 16:11. KPR walczył o odrobienie strat, jednak bezskutecznie - drużyna gości potrafiła tylko zmniejszyć ją do dwóch trafień.

W końcówce dwa razy z rzędu trafiła Dagmara Radzikowska i na trzy minuty przed ostatnią syreną było 22:18. Mimo starań, KPR Kobierzyce nie zdołał odmienić losów tego starcia. Ostatecznie Sambor wygrał 23:19.

Sambor Tczew - KPR Kobierzyce 23:19 (9:9)

Sambor: Skonieczna, Frankowska - Orzłowska 8, Domnik 4, Radzikowska 4, Krajewska 4, Gelińska 2, Kłusewicz 1 oraz Zwolak, Wojcieszak.