PP: LKPR Moto-Jelcz Oława wzniósł się ponad Olimp

Szczypiorniści zespołu LKPR Moto-Jelcz Oława nie mieli większych problemów z pokonaniem UKS-u Olimp Grodków. Wygrali 32:18 i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Michał Gałęzewski

W tym sezonie zawodnicy z LKPR-u Moto-Jelcz i UKS-u Olimp grali już ze sobą w meczu ligowym. Wówczas w Grodkowie oławianie wygrali różnicą pięciu bramek. Tym razem już od pierwszych minut mecz przebiegał pod dyktando zespołu z województwa dolnośląskiego.

Oławianie grali znakomicie przede wszystkim w obronie. Dzięki temu po bramce Kamila Herudzińskiego w 20. minucie LKPR Moto-Jelcz prowadził już 10:4. Później przewaga gospodarzy wzrosła nawet do ośmiu bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:9.

Po zmianie stron trwała dominacja beniaminka I ligi. Oławianie ponownie uszczelnili swoją obronę. W ciągu siedemnastu minut stracili zaledwie cztery bramki, w tym dwie z karnych. Dzięki temu po bramce Mateusza Klingera prowadzili już 25:13 i Olimp nie mógł już odmienić losów spotkania.

Największą - piętnastobramkową przewagę gospodarze osiągnęli na trzy minuty przed końcem po rzucie Bartosza Markiewicza. Ostatecznie mecz rozgrywany w miejscowości Gać, położonej 9 kilometrów od Oławy i 29 kilometrów od Grodkowa zakończył się zwycięstwem Moto-Jelcza 32:18.

LKPR Moto-Jelcz Oława - UKS Olimp Grodków 32:18 (16:9)

LKPR Moto-Jelcz: Schodowski, Młoczyński - Górniak 8, Makowiejew 5, Klinger 4, Herudziński 3, Rutkowski 3, Cepielik 2, Paluch 2, Sawicki 2, Pieńczewski 2, Markiewicz 1, oraz Garbacz, Olejniczak, Pokora.