PGNiG Superliga Mężczyzn: Pogrom w Kwidzynie! (wynik)

Orlen Wisła Płock odniosła 11 zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach PGNiG Superligi. Wicemistrzowie Polski wywieźli w środę 12-bramkowy triumf z parkietu poważnie osłabionego MMTS-u Kwidzyn.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Kwidzynianie tylko przez kwadrans byli równorzędnym rywalem dla podopiecznych Manolo Cadenasa. Grający m.in. bez Macieja Pilitowskiego, Tomasza Klingera i Pawła Gendy gospodarze w 18. minucie przegrywali jeszcze tylko 7:8, jednak przed przerwą Nafciarze wrzucili wyższy bieg i odskoczyli rywalom na dystans siedmiu goli (16:9).

Druga połowa starcia to już całkowita dominacja wicemistrzów Polski. Wisłę do środowego triumfu poprowadzili Rodrigo Corrales (17 interwencji i 44-procent skuteczności) oraz Angel Montoro i Valentin Ghionea, którzy zdobyli kolejno siedem i sześć bramek.

Dla Wisły był to ostatni sprawdzian przed sobotnim meczem Ligi Mistrzów w Stambule. MMTS natomiast kolejne starcie rozegra dopiero w przyszłym tygodniu.