Vistal znów wygrywa. Przewaga nad Piotrcovią zbudowana już w I połowie

Vistal Gdynia kontynuuje bardzo dobrą passę. Tym razem zawodniczki z Trójmiasta pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:28 i w dobrych nastrojach będą się przygotowywały do meczu z Sercodakiem Dalfsen.

Michał Gałęzewski

Szczypiornistki Vistalu Gdynia przystąpiły do środowego spotkania z pozycji faworyta. Wygrywały ostatnie mecze ligowe, a także zwyciężyły w Holandii z Sercodakiem Dalfsen w meczu Pucharu Zdobywców Pucharów. Już w piątej minucie po rzucie Dunji Tasić, gospodynie prowadziły 4:1.

Później piotrkowianki co prawda starały się odrabiać straty, ale skuteczna była tylko Agata Rol i było to za mało. Dodatkowo Małgorzata Gapska znakomicie broniła karne. Bramki w gdyńskiej drużynie rozłożyły się na kilka zawodniczek. Ostatecznie po trafieniu Emilii Galińskiej, w 30. minucie Vistal prowadził 18:9.

Po zmianie stron w zespole z Gdyni brylowały Galińska i Aneta Łabuda. Po rzucie prawoskrzydłowej, w 38. minucie było 24:14. W końcu jednak do głosu doszły szczypiornistki, które prowadzi Michał Pastuszko. Do skutecznej Aleksandry Kucharskiej dołączyły inne zawodniczki, a gdy trafiła Katarzyna Piecaba, na 11 minut przed końcem było już tylko 26:23.

Gdynianki szybko rzuciły cztery bramki z rzędu i do końca kontrolowały sytuację. W zespole z Gdyni szanse otrzymały wszystkie zawodniczki, w tym absolutna debiutantka - Natalia Kowalczyk, która rzucała nawet karnego na minutę przed końcem. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 33:28.

Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:28 (18:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Łabuda 6, Galińska 6, Tasić 5, Stanulewicz 4, Kozłowska 3, Kobylińska 3, Dorsz 2, Zych 2, Janiszewska 1, Kulwińska 1 oraz Urbaniak, Kowalczyk, Gutkowska.