Bauhaus Liga ASOBAL: Carlos Ruesga debiutuje, Kamil Syprzak poza kadrą

FC Barcelona Lassa idzie przez krajowe rozgrywki jak burza. Katalończycy w jedenastej kolejce Bauhaus Ligi ASOBAL rozgromili S.D. Teucro 44:30.

Kamil Kołsut
Podopieczni Xaviera Pascuala w przerwie od rywalizacji na europejskiej arenie odbyli kolejny spacerek. Piłkarze ręczni Teucro nie byli w stanie nawiązać rywalizacji z Barceloną. Już w przerwie gospodarze prowadzili różnicą trzynastu trafień. A w drugiej połowie różnica dzieląca obie ekipy tylko rosła.

Popisy kolegów z boku śledził Kamil Syprzak. Pod nieobecność Polaka perfekcyjny występ zaliczył jego rywal w walce o miejsce w podstawowym składzie - Jesper Noddesbo (7/7 - 100% skuteczności). Wysoką formą błysnęli też Marko Kopljar (5/6 - 83%) oraz Wael Jallouz (6/8 - 75%).

W Barcelonie zadebiutował niedoszły nabytek Orlen Wisły Płock - Carlos Ruesga. Hiszpan zdobył cztery bramki.

Katalończycy wygrali jedenasty ligowy mecz w tym sezonie. Zespół Pascuala przewodzi tabeli. Barcelona ma punkt przewagi nad drugim Naturhouse La Rioja. Wicelider w środę pewnie pokonał na własnym parkiecie Real Ademar Leon (32:27).

FC Barcelona Lassa - S.D. Tecro 44:30 (25:12)
Najwięcej bramek: dla Barcelony - Jesper Noddesbo, Kiril Lazarov - po 7, Wael Jallouz 6, Marko Kopljar 5; dla Tecro: Daniel Hernandez Menendez 7, David Garcia Pichel 5, Gonzalo Carro Castro 4.