PP: Drugoligowiec postraszył KPR Kobierzyce

Drugoligowa Sparta Gubin najpierw prowadziła, a w 46. minucie jeszcze remisowała z KPR-em Kobierzyce. Później jednak do głosu doszedł pierwszoligowiec, który awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Michał Gałęzewski

Środowy mecz Pucharu Polski od początku był wyrównany. KPR Kobierzyce nie przyjechał do województwa lubuskiego w pełnym składzie, a drugoligowiec chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Gdy wydawało się, że w końcu KPR zacznie budować przewagę, momentalnie ripostowały gospodynie.

Po dwóch bramkach z rzędu, w 22. minucie po rzucie Justyny Urban Sparta prowadziła 10:9. Gubinianki miały jeszcze dwubramkową przewagę na cztery minuty przed przerwą, jednak pierwszą połowę dobrze zakończyły kobierzyczanki. Po trafieniu Jagody Linkowskiej, ta część spotkania zakończyła się remisem 12:12.

Po zmianie stron zawodniczki Sparty wyszły dzięki Karolinie Kaniewskiej na dwubramkowe prowadzenie. Później jednak KPR zaczął dokumentować swoją przewagę. Podopieczne Tomasza Folgi rzuciły cztery bramki z rzędu, po czym odpowiedziała jeszcze Sparta.

Od 47. do 56. minuty drużyna z Kobierzyc zaliczyła jednak świetną serię. W tym czasie KPR zwyciężył 7:1 i gdy trafiła Dominika Daszkiewicz, było już 19:25. Do końca utrzymywała się pewna przewaga pierwszoligowca, który ostatecznie zwyciężył 27:22.

- Oba zespoły pokazały dobrą piłkę ręczną. Wiele zagrań w obronie i w ataku podobało się kibicom. W końcówce spotkania kobierzyczanki zagrały spokojniej i skuteczniej zwalniając grę i nie pozwalając nam na odebranie zwycięstwa - podsumował Kazimierz Barłóg, trener i prezes Sparty.

Sparta Gubin - KPR Kobierzyce 22:27 (12:12)

Sparta: E.Janecka - Kaniewska 5, Włodarczyk 4, M.Janecka 4, Kozioł 3, Dudzień 2, Berenc 1, Mielczarczyk 1, Jaworska 1, Urban 1 raz Adamczyk, Wyrwoł, Musiał, Bogdanowicz.