Pewne zwycięstwo szczypiornistów Piotrkowianina

MKS Piotrkowianin bez większych problemów pokonał przed własną publicznością SPR Tarnów 35:26 (17:11) w meczu 10. kolejki I ligi (grupa B) i przynajmniej do soboty objął prowadzenie w ligowej tabeli.

Michał Ostafijczuk

W 11. minucie po rzucie Filipa Surosza piotrkowski zespół prowadził aż 7:1 i wydawało się, że odniesie bezproblemowe zwycięstwo. Kolejne cztery bramki rzucił jednak SPR Tarnów i po kwadransie było 7:5. Pod koniec pierwszej połowy Piotrkowianin ponownie odskoczył na sześć bramek schodząc do szatni z prowadzeniem 17:11. Ten wynik nie gwarantował jednak wygranej.

W zespole z Tarnowa pierwsze skrzypce grał zdobywca dziesięciu bramek Łukasz Szatko. To przez niego przechodziło większość piłek. W 50. minucie było 26:23 i końcowe rozstrzygnięcie wydawało być się sprawą otwartą. W tym momencie piotrkowska drużyna ponownie jednak złapała swój rytm. Rzuciła cztery gole z rzędu i na pięć minut przed końcem objęła prowadzenie 30:23. Stało się jasne, że podopieczni Rafała Przybylskiego dopiszą do swojego konta kolejne dwa punkty.

W piotrkowskiej drużynie na wyróżnienie zasługuje świetnie dysponowany Artur Banisz. Doświadczony bramkarz bronił na bardzo wysokiej skuteczności. - Gdyby nie Artur w bramce to ten mecz mógł się dla nas skończyć tragicznie - przyznał po spotkaniu najskuteczniejszy gracz Piotrkowianina Szymon Woynowski.

MKS Piotrkowianin - SPR Tarnów 35:26 (17:11)