LM: Mistrz Polski zaskoczył w pierwszej połowie, ale Podgoricy nie zdobył

W spotkaniu 6. kolejki Ligi Mistrzyń 2015/2016, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, uległ na wyjeździe Buducnostowi Podgorica.

Tomasz Rosiński

W poprzednim pojedynku obydwu drużyn Buducnost zdecydowanie triumfował w Lublinie 31:23 i to on był zdecydowanym faworytem piątkowej rywalizacji. MKS przystąpił do starcia po pięciu kolejnych porażkach w LM i bez kontuzjowanej Kristiny Repelewskiej.

Kinga Achruk i jej klubowe koleżanki początku potyczki starały się narzucić swój styl gry i po pięciu minutach prowadziły 3:1. Praktycznie nie do zatrzymania dla lublinianek była Cristina Neagu, która raz za razem trafiała z dystansu (9:6 po pierwszym kwadransie).

Z czasem zaczęły przebudzać się podopieczne Sabiny Włodek, którym sygnał do ataku dała rozgrywająca Alesia Migdaliowa (9:9 w 20. minucie). Od tego momentu przyjezdne potrafiły dotrzymywać kroku mistrzyniom Czarnogóry, by samej końcówce pierwszej odsłony odskoczyć rywalkom na jedną bramkę (12:13).

Po zmianie stron podrażnione szczypiornistki Buducnostu Podgorica zaczęły gracz jeszcze agresywniej w obronie, dzięki czemu mogły wyprowadzać skuteczne kontrataki (19:14 w 38. minucie). Udanie radziła sobie Biljana Pavicević, natomiast lubelskie zawodniczki popełniały sporo błędów własnych.

Za sprawą wysokiego prowadzenia ekipa prowadzona przez Dragana Andzicia tylko spokojnie kontrolowała boiskowe wydarzenia, aczkolwiek Marta Gęga i spółka starały się ambitnie walczyć w każdej akcji (24:20 w 50. minucie). Już do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i Buducnost pokonał MKS 29:25.

Buducnost Podgorica - MKS Selgros Lublin 29:25 (12:13)

Buducnost Podgorica: Nenezić, Zderić - Bulatović 9, Jauković, Neagu 8, Pletikosić, Raicević 1, Pavicević B. 7, Kovacević, Achruk 2, Cavlović, Ramusović, Lazović 1, Pavicević I. 1, Agović, Malović.
Karne: 2/2.
Kary: 6 min.

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik - Bijan, Quintino 6, Niedźwiedź 2, Rola 1, Gęga 3, Kozimur 4, Migdaliowa 4, Charzyńska, Szarawaga 4, Kocela 1.
Karne: 2/5.
Kary: 2 min.

Kary: Buducnost Podgorica - 6 min. (Lazović - 2 min., Neagu - 2 min., Pavicević - 2 min.); MKS Selgros Lublin - 2 min. (Migdaliowa - 2 min.).

Sędziowały: Tetiana Rakitina i Irina Tkaczuk z Ukrainy.

Autor na Twitterze:

Która zawodniczka MKS-u Selgrosu Lublin była Twoim zdaniem najlepsza w starciu z Buducnostem Podgorica?