Historyczne zwycięstwo Mueller MKS-u Grudziądz

Mueller MKS Grudziądz wygrał swój pierwszy mecz po awansie do I ligi. Szczypiorniści z województwa kujawsko-pomorskiego wygrali u siebie z ŚKPR-em Świdnica 30:29. Bramkę na wagę zwycięstwa rzucił Mateusz Kostrzewa.

Michał Gałęzewski

Dla grudziądzan było to niezwykle ważne spotkanie. Po awansie z II ligi drużyna, którą prowadzą Sylwester Ziółkowski i Jarosław Knopik przegrała wszystkie mecze. Do beniaminka przyjechał ŚKPR Świdnica, który wygrał tylko jedno spotkanie.

Początek meczu był znakomity w wykonaniu gospodarzy. W dziesiątej minucie po trafieniu Przemysława Mrozowicza prowadzili 5:1, a gdy dziewięć minut później trafił Kelian Janikowski, było już 9:2 dla grudziądzan! Ci, którzy liczyli na łatwe zwycięstwo Mueller MKS-u, chwilę później przeżyli jednak trudne chwile.

Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Terebuna od 23. do 30. minuty stracili tylko jedną bramkę, a rzucili aż dziewięć! Ostatecznie po rzucie Konrada Krzaczyńskiego, po 30. minutach to ŚKPR prowadził 12:11 i gospodarze ponownie musieli walczyć o zbudowanie przewagi.

Od początku drugiej połowy sytuacja zmieniała się co chwila. Po tym jak Mueller MKS rzucił trzy bramki z rzędu i wyszedł ponownie na prowadzenie, znowu zaatakowali goście. Po celnym karnym Patryka Rogaczewskiego, na 12 minut przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 22:24. Dwubramkowe prowadzenie goście utrzymywali jeszcze przez jakiś czas.

W samej końcówce to Mueller MKS spisywał się lepiej. Gospodarze wyszli na jednobramkowe prowadzenie, ale po rzucie Krzaczyńskiego w 60. minucie był remis. Wynik rzutem w samej końcówce ustalił Mateusz Kostrzewa i mecz zakończył się rezultatem 30:29.

Mueller MKS Grudziądz - ŚKPR Świdnica 30:29 (11:12)

Mueller MKS: Chmurski, Goszczycki, Ziółkowski - Kostrzewa 8, Babicki 6, Janikowski 4, Wiśniewski 4, Knopik 3, Nalaskowski 2, Mrozowicz 2, Orłowski 1 oraz Piernicki, Kruszewski.