Kolejny skalp liderów z Olsztyna. Warmia Traveland wygrała w Kościerzynie

Szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn kontynuują znakomitą passę w meczach ligowych. Podopieczni Giennadija Kamielina wygrali w Kościerzynie i umocnili się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Warmia Traveland Olsztyn jest liderem tabeli grupy A I ligi i poza ostatnim meczem pucharowym w Gdańsku od wielu tygodni jest niepokonana. Sokół Browar Kościerzyna wcześniej wygrał już z Wybrzeżem i miał chrapkę na kolejne ważne zwycięstwo.

Pierwsze minuty należały jednak do olsztynian. Po bramce Karola Królika, liderzy tabeli prowadzili już 3:0. Później jednak coraz więcej zaczęło wychodzić zawodnikom z Kościerzyny. Drużyna Andrzeja Gryczki po trafieniu Aleksandra Bronka wyszła na prowadzenie 5:4.

Bardzo szybko Warmia Traveland zaczęła jednak wychodzić na prostą. Pod koniec pierwszej połowy olsztynianie prowadzili już nawet różnicą trzech bramek, by ostatecznie zwyciężyć 12:10. W drugiej połowie przez długi czas utrzymywała się minimalna przewaga gości.

W końcu w 50. minucie Sokół Browar, w którym najskuteczniejszy był Maciej Reichel doprowadził do remisu 20:20. Gdy wydawało się że wszystko jest jeszcze możliwe, ponownie zaatakowali goście, którzy w ciągu ostatnich dziesięciu minut stracili jedną bramkę rzucając sześć i dopisali sobie kolejne ważne dwa punkty.

Sokół Browar Kościerzyna - Warmia Traveland Olsztyn 21:26 (10:12)

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek - Reichel 7, Janusiewicz 4, Kmieć 2, A.Bronk 2, Jasowicz 2, Żynda 2, Lisiewicz 1, Czaja 1 oraz Skwierawski, Piechowski, Kuczyński, T.Bronk. Kary: 12 min.

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Królik 7, Malewski 7, Kopyciński 4, Żółtak 3, Dzieniszewski 2, Deptuła Paweł 2, Sikorski 1 oraz Koledziński, Krawczyk, Droździk, Hegier, Deptuła Piotr. Kary: 10 min.

Kary: Sokół Browar - 12 min. (Piechowski 4 min., Reichel 4 min., Czaja 2 min., Janusiewicz 2 min.), Warmia Traveland - 10 min. (Koledziński 2 min. - cz.k., Żółtak 4 min., Malewski 2 min., Królik 2 min.). Sędziowie: Kowalewski, Kuliński. Widzów: 200.