Bundesliga: THW Kiel lepsze od wicelidera, zacięte starcie w Magdeburgu

W środowych meczach Bundesligi THW Kiel okazało się lepsze od MT Melsungen, zaś SC Magdeburg pokonał TSV Hannover-Burgdorf.

Tomasz Rosiński

THW po słabszym początku sezonu w ostatnim czasie radzi sobie coraz lepiej i odrabia straty do czołówki. Natomiast Melsungen przystępowało do starcia z Kiel w bardzo dobrych humorach po sobotnim zwycięstwie z Rhein-Neckar Löwen.

Sam początek spotkania w Kilonii był wyrównany i przyjezdni do dziesiątej minuty rywalizacji potrafili dotrzymywać kroku gospodarzom (6:5). Z czasem zaczęli przyspieszać mistrzowie Niemiec, w których szeregach dobrze radzili sobie Niklas Landin oraz Rune Dahmke (9:6 po pierwszym kwadransie). Domagoj Duvnjak i spółka starali się kontrolować boiskowe wydarzenia (15:11 w 27. minucie), lecz w końcówce wiceliderzy ligi niemieckiej rzucili się do frontalnych ataków i odrobili część strat (17:15).

Po zmianie stron podopieczni Alfreda Gislasona pragnęli narzucić swój styl gry i wyszli na prowadzenie 20:16 w 35. minucie. Mimo to goście nie zwiesili głów i ambitnie walczyli do końca, dzięki czemu na trzy minuty przed finiszem konfrontacji doszli swoich rywali na jedną bramkę (28:27). Jednak ostatnie słowo należało do Marko Vujina i jego klubowych kolegów, którzy triumfowali 32:27.

Sporo emocji kibicom dostarczyli również szczypiorniści Magdeburga i Hannoveru-Burgdorf. Obydwie drużyny ambitnie walczyły w każdej akcji i przez większość meczu żadnej z ekip nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (20:20 w 47. minucie). Dopiero w ostatniej fazie potyczki więcej zimnej krwi zachowali gospodarze (30:28), którzy zgarnęli komplet punktów.

Wyniki środowych meczów DKB Handball Bundesligi:

THW Kiel - MT Melsungen 32:27 (17:15)
Najwięcej bramek: dla THW Kiel - Domagoj Duvnjak 9, Rune Dahmke 8, Niclas Ekberg i Marko Vujin - po 4; dla MT Melsungen - Johannes Sellin 7, Marino Marić 5.

SC Magdeburg - TSV Hannover-Burgdorf 30:28 (12:11) Najwięcej bramek: dla SC Magdeburg - Robert Weber 8; dla TSV Hannover-Burgdorf - Sven-Soren Christophersen 10.