PP: Drugoligowiec z Zielonej Góry postraszył Moto-Jelcz Oławę

Drugoligowy AZS UZ Zielona Góra był bliski sensacji w meczu Pucharu Polski. Zielonogórzanie prowadzili z Moto-Jelczem Oława nawet różnicą sześciu trafień. Końcówka należała już do faworytów.

Michał Gałęzewski

W zespole z Oławy gra wielu doświadczonych zawodników, którzy dobrze radzą sobie w I lidze. Jeszcze w 7. minucie LKPR Moto-Jelcz prowadził w Zielonej Górze 3:2. Kolejnych sześć bramek rzucili jednak gospodarze. Niezwykle aktywny był Jędrzej Zieniewicz, po którego trafieniu po kwadransie gry było już 8:3 dla Akademików!

Gdy do bramki rywali trafił Marcin Jaśkowski, AZS UZ prowadził już różnicą sześciu trafień. Oławianie zaczęli jednak odrabiać straty. Skuteczni byli Kamil Herudziński i Grzegorz Rutkowski. Pierwsza połowa zakończyła się jednak zwycięstwem AZS-u UZ Zielona Góra 16:13.

Od początku drugiej części spotkania na boisku brylowali jednak goście. W ciągu 25 minut tej części spotkania AZS UZ zdołał rzucić zaledwie pięć bramek. Oławianie zdobyli ich wówczas czternaście i po trafieniu Bartosza Markiewicza prowadzili 27:21.

Akademicy obudzili się dopiero w końcówce, ale na odrobienie straty było już za późno. W ostatniej minucie goście prowadzili różnicą dwóch bramek i w samej końcówce otrzymali karnego. Wykorzystał go bramkarz Marcin Młoczyński i to LKPR Moto-Jelcz zagra w kolejnej fazie Pucharu Polski.

AZS UZ Zielona Góra - LKPR Moto-Jelcz Oława 27:30 (16:13)

AZS UZ: Mielczarek, Nowicki - Zieniewicz 9, Kociszewski 5, Łuczak 2, Orliński 2, Jaśkowski 2, Urbańczak 2, Polito 1, Łuka 1, Gintowt 1, Jarowicz 1, Szarłowicz 1 oraz Dymkowski, Pawlicki, Bodek.