Młode Polki nie dały szans rywalkom ze Słowacji

Pierwszy z trzech meczów towarzyskich młodzieżowej reprezentacji Polski w Nowym Sączu zakończył się pewnym i w pełni zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Moniki Marzec. Wygrana nie była ani przez chwilę zagrożona.

Krzysztof Niedzielan

Reprezentacja rocznika 1996 od 22 listopada przebywa w okolicach Nowego Sącza na zgrupowaniu. Bazą są Barcice i Rytro, a trzy spotkania ze Słowaczkami rozgrywane są w hali nowosądeckiego MOSiR-u. Kadra przygotowuje się do walki o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Podczas piątkowej rywalizacji Polki od pierwszych minut były stroną przeważającą. Wykorzystywały większość swoich szans i po ośmiu minutach prowadziły 5:2. Potem jednak przewaga stopniała do jednej bramki (6:5 w 12. minucie spotkania). Po kilku akcjach niezakończonych celnymi rzutami, publikę rozbudziła Aleksandra Kwiecińska doprowadzając do wyniku 7:5 po nieco ponad kwadransie rywalizacji. Gdy Dagmara Nocuń trafiła na 9:5, trenerka reprezentacji Słowacji poprosiła o czas w 17. minucie.

Podopieczne Moniki Marzec już do końca pierwszej odsłony kontrolowały wynik. 5 minut przed końcową syreną było 13:9, a zespoły schodziły do szatni przy stanie 17:12.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Południowym sąsiadom nie można było odmówić serca do walki, ale już umiejętności były po stronie zespołu gospodarzy. Efektem tego była wzrastająca przewaga. Kwadrans przed końcem meczu sięgnęła ona ośmiu bramek. Spora w tym zasługa Aleksandry Zimny.

Słowaczki próbowały doskoczyć i w 53. minucie doprowadziły do wyniku 28:24 - głównie za sprawą bardzo skutecznej rozgrywającej Tatiany Gajdosikovej. Ostatni fragment spotkania należał do reprezentacji Polski, która schodziła z boiska ze zwycięstwem 34:26. Kolejne sparingi między tymi zespołami odbędą się w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 12:00.

Polska - Słowacja 34:26 (17:12)

Polska: Sarnecka, Kuszka - Zimny 6 (2/2), Świerżewska 2 (1/1), Stokłosa 7, Kwiecińska 6, Górna 1, Nocuń 3, Rosiak 5,  Urbaniak 1, Nosek 1, Mokrzka 1, Balsam, Więckowska 1.