Skołowani gospodarze. MKS Kalisz pewnie wygrał na parkiecie ŚKPR-u Świdnica

W Świdnicy liczono na efekt "nowej miotły" i potwierdzenie tezy, że ŚKPR umie grać przeciwko MKS-owi Kalisz. Mimo tego niespodzianki nie było. W meczu 11. kolejki I ligi gr. A Szare Wilki wyraźnie uległy gościom z Wielkopolski.

Przemysław Grzyb
Piłkarze ręczni MKS-u Kalisz / Piłkarze ręczni MKS-u Kalisz

Tabela jednoznacznie wskazywała faworyta spotkania, ale już historia meczów obu drużyn dawała nadzieję świdniczanom, którzy z sześciu ostatnich gier przeciw MKS-owi trzy wygrali, a dwie zremisowali. Impulsem do przełamania fatalnej serii ośmiu ligowych porażek z rzędu miała też być zmiana szkoleniowca w świdnickim zespole. Od wtorku nowym trenerem Szarych Wilków jest Konrad Schneider.

Apetyty miejscowych bardzo szybko zostały zweryfikowane. Goście od początku przejęli inicjatywę na boisku i błyskawicznie punktowali ŚKPR, który miał duże problemy ze skutecznym kończeniem swoich akcji. Kaliszanie z kolei byli niemal bezbłędni. Szczególnie podobać mogła się ich gra z obrotowym. Łukasz Sieg raz po raz uwalniał się spod opieki świdnickich obrońców i bezbłędnie punktował. W 19. minucie goście prowadzili już 13:3!

Dopiero wówczas gospodarze przełamali strzelecką niemoc. Regularnie zaczął trafiać Dmytro Bruy i przewaga kaliszan przestała rosnąć. Goście utrzymywali jednak bezpieczny dystans. Do końca pierwszej połowy grano gol za gol, a jedyna wartą odnotowania sytuacją była czerwona kartka dla Michała Dreja, który w 29. minucie z rzutu karnego trafił w twarz bramkarza ŚKPR-u Tomasza Wasilewicza.

Do przerwy MKS prowadził 20:10 i w drugiej części nie musiał forsować tempa. Z perspektywy gospodarzy druga odsłona była zdecydowanie bardziej udana. Dotrzymywali kroku rywalom i minimalnie wygrali tę część gry. W ostatecznym rozrachunku MKS zwyciężył dziewięcioma trafieniami, 35:26.

ŚKPR Świdnica - MKS Kalisz 26:35 (10:20)

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Bajkiewicz - Bruy 6, Yefimenko 4, Jarząbek 4, Grochowski 4, K. Rogaczewski 2, Krzaczyński 2, P. Rogaczewski 2, Piędziak 1, Kijek 1, Bieżyński, Chaber, Dziwiński, Dębowczyk