Dobry mecz Gwardii, zabójcza końcówka Vive Tauronu

W 14. kolejce PGNiG Superligi szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali Gwardię Opole. Przez większą część meczu goście prowadzili jednak wyrównany bój z mistrzami Polski.

Aneta Szypnicka-Staniec

Dla zawodników Vive Tauronu Kielce mecz z Gwardią był przerywnikiem w rozgrywkach Ligi Mistrzów i znalazł się w kalendarzu pomiędzy dwoma bardzo ważnymi pojedynkami - z macedońskim Vardarem Skopje i Dumą Katalonii.

W spotkaniu z opolanami w składzie mistrzów Polski zabrakło odpoczywających Sławomira Szmala, Piotra Chrapkowskiego, Urosa Zormana oraz kontuzjowanych Grzegorza Tkaczyka, Mariusza Jurkiewicza i Pawła Paczkowskiego. W protokole meczowym znalazło się z kolei czterech młodych graczy - Branko Vujović, Krzysztof Markowski, Bartłomiej Bis oraz Krzysztof Bernacki.

Wynik meczu udanym rzutem ze skrzydła otworzył - obchodzący dwudzieste siódme urodziny - Manuel Strlek. Natychmiastowo odpowiedział mu jednak Rok Simić, zamieniając rzut karny na bramkę. Kolejne trafienie dla Gwardii zapisał Wojciech Trojanowski i goście bardzo szybko wyszli na pierwsze prowadzenie. Nie cieszyli się nim jednak zbyt długo, bo do siatki trafił Tobias Reichmann. Początek meczu był bardzo wyrównany i aż do dwudziestej minuty wynik oscylował wokół remisu. Później gospodarze zdołali wypracować dwa oczka przewagi, ale opolanie nie odpuszczali i starali się utrzymać kontakt bramkowy.

W 24. minucie zadebiutował rozgrywający Krzysztof Bernacki, syn Rafała Bernackiego, legendarnego bramkarza kieleckiego klubu i reprezentanta Polski. To już szósty w tym sezonie debiut młodego gracza w barwach pierwszej drużyny Vive Tauronu Kielce.

Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy kielczanie wypracowali trzy trafienia przewagi i taką też różnicą zakończyła się ta część meczu. Żółto-biało-niebiescy po dwóch kwadransach wygrywali 19:16.

Drugą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko powiększyli swoją przewagę. Po dziesięciu minutach gry prowadzili już sześcioma bramkami i wydawało się, że z minuty na minutę będą się rozkręcali. Tak się jednak nie stało, znów bardzo dobrze zaczęli się spisywać szczypiorniści Gwardii i sukcesywnie zmniejszali swoje straty. Doprowadzili do wyniku 29:27 i mieli szansę na zdobycie kontaktowej bramki, jednak w tym momencie to w ich szeregi zaczęły wkradać się błędy, a kielczanie zdobyli pięć bramek z rzędu. To przesądziło o losach spotkania. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 37:28

Vive Tauron Kielce - Gwardia Opole 37:28 (19:16)

Vive Tauron: Sego, Markowski - Vujović 3, Jurecki 4, Reichmann 4, Kus 3, Aguinagalde 3, Bielecki, Jachlewski 2, Strlek 3, Bis, Lijewski 5, Buntić 3, Bernacki, Cupić 7.