Bauhaus Liga ASOBAL: Syprzak zaszalał! Pięć goli Polaka i 74. zwycięstwo Barcelony!

Kamil Syprzak zdobył pięć bramek, a FC Barcelona Lassa wygrała z Villa de Aranda 38:26 (13:14) we wtorkowym spotkaniu 13. kolejki Bauhaus Ligi ASOBAL. To 74. ligowe zwycięstwo Dumy Katalonii z rzędu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

Polski obrotowy był jednym z trzech najlepszych strzelców Barcelony. 24-latek cztery ze swych pięciu trafień zdobył po przerwie, a w całym spotkaniu chybił tylko raz. Ponadto dopisał do swojego dorobku jedno dwuminutowe wykluczenie.

Jego drużyna w pierwszej połowie poważnie męczyła się z piątą w stawce ekipą z Arandy de Duero. W 12. minucie FCB przegrywała 3:6, a na przerwę zeszła z jednym golem straty do rywali (13:14). Ekipie Xaviera Pascuala nie był w stanie nawet pomóc wówczas wracający do gry Danijel Sarić.

Blaugrana losy rywalizacji rozstrzygnęła tuż po wznowieniu gry. Mistrzowie Hiszpanii w ciągu niespełna pięciu minut wyszli ze stanu 13:15 na prowadzenie 19:15. Przyjezdni jeszcze przez chwilę próbowali gonić wynik, ale z czasem Barcelona w pełni zdominowała przebieg gry.

Na kwadrans przed końcem zawodów FCB prowadziła już 25:18, w ostatnich piętnastu minutach zawodów powiększając swą przewagę do 12 trafień. Osiem goli dla Dumy Katalonii zdobył Gudjon Valur Sigurdsson, sześć bramek zanotował Victor Tomas.

Drużyna Syprzaka odniosła we wtorek 74. ligowe zwycięstwo z rzędu i umocniła się na pozycji lidera rozgrywek. Katalończycy pewnym krokiem zmierzają po kolejne mistrzostwo kraju.