KSZO Ostrowiec Św. podzielił się punktami z Czuwajem Przemyśl. Ostatnie sekundy zadecydowały

Szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Św. mimo iż prowadzili przez większą część spotkania z Czuwajem Przemyśl, to ostatecznie podzielili się punktami z rywalem. Goście wydarli miejscowym zwycięstwo w ostatnich sekundach potyczki.

Anna Soboń
Anna Soboń

Wynik potyczki pomiędzy zespołami KSZO i Czuwaju otworzył Maciej Jeżyna, jednak po chwili to goście z Przemyśla prowadzili trzema trafieniami (4:1). Ostrowiecka ekipa jednak starała się jak najszybciej odrobić straty. Pięknym rzutem pod poprzeczkę popisał się Mateusz Mazur, ale po chwili goście znowu odskoczyli na 2:5 (karny w wykonaniu Mateusza Kroczka). Gospodarze nie zamierzali jednak łatwo się poddać i zaczęli naciskać na rywala, by po kwadransie gry wyjść na prowadzenie po trafieniu Bartosza Sękowskiego (9:8). Trzy minuty później do remisu po 10 doprowadził Paweł Stołowski, ale podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego szybko odpowiedzieli lobem Adriana Wojkowskiego. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy pomarańczowo-czarni prowadzili 14:13 po bramce Mateusza Mazura, by na przerwę schodzić już z czterema golami przewagi (18:14).

Od początku drugiej połowy ostrowiecki team chciał jak najszybciej odskoczyć rywalowi, by spokojnie kontrolować sytuację na boisku. Po pięciu minutach prowadził 21:17, by w 40. minucie mieć już pięć trafień nad przeciwnikiem (24:19). Na kwadrans przed zakończeniem spotkania ten dystans do KSZO gości został zmniejszony do trzech bramek (27:24), jednak karty rozdawali pomarańczowo-czarni. W 50. minucie po ładnym strzale Dmitrija Afanasjewa ekipa KSZO nadal była lepsza od Czuwaju o trzy bramki (30:27) i zmierzała po zwycięstwo w spotkaniu. Na pięć minut przed końcową syreną KSZO miał cztery gole przewagi nad przyjezdnymi (33:29). W końcówce meczu doszło do spięcia miedzy Maciejem Kubisztalem a Adrianem Wojkowskim. Wmieszali się w to jeszcze inni piłkarze i ostatecznie oba zespoły grały po pięciu przez 2 minuty. Na 120 sekund przed końcem meczu Stołowski wyrównał wynik na 33:33. Prowadzenie KSZO dał Szymon Fugiel, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów po trafieniu Mateusza Kroczka (34:34).

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SRS Czuwaj Przemyśl 34:34 (18:14)

KSZO: Buchcic, Szewczyk - Kożeniewski 9, Mazur 3, Jeżyna 4, Fugiel 3, Sękowski 7, Bajowluk 1, Afanasjew 1, Wojkowski 6, Kalita.