Pewna wygrana Łączpolu (relacja)

Niedzielne spotkanie pomiędzy Łączpolem Gdynia a Słupią Słupsk śmiało można nazwać rewanżem za zwycięstwo drużyny Słupi w rozgrywanym we wtorek meczu 1/8 finału Pucharu Polski.

Już od pierwszych minut widoczna była przewaga gdynianek które chciała się zrehabilitować za pucharową porażkę. Do 15 min podopieczne Adama Fedorowicza skutecznie odpierały ataki Łączpolu, nawiązując walkę. Następnie gospodynie z minuty na minutę powiększały przewagę, prowadząc w 20minucie 11:4. Mimo to gdynianki w ataku pozycyjnym były mało skuteczne, przy słabej postawie w bramce Słupi Marty Backiel. W pierwszej odsłonie sędziowie pozwalali na bardzo brutalna grę, czego skutkiem była kontuzja rozgrywającej Słupi Anny Pniewskiej. Na przerwe zespoły zeszły z wynikiem 18:10.

Początek drugiej połowy to liczne kontrataki podopiecznych Grzegorza Gościńskiego.

W 36 minucie z gradacji kar czerwoną kartkę ujrzała Monika Stachowaska. Do przykrego zdarzenia doszło w 40minucie gdzie po brutalnym faulu Patrycji Kulwińskiej na Anicie Unijat zawodniczka Słupi schodzi z boiska z kontuzją kolana! Końcowe fragmenty drugiej odsłony to systematyczne powiększanie przewagi przez zespól Łączpolu, który zasłużenie wygrał te zawody przeważając przez większą część widowiska. W samej końcówce bramkę rzutem przez całe boisko popisała się Justyna Jurkowska. Na wyróżnienie zasługuje postawa gdyńskiej rozgrywającej Moniki Aleksandrowicz. Nadmienić trzeba brutalną grę Patrycji Kulwińskiej która swoimi wejściami zagrażała zdrowiu słupskich zawodniczek.

- Jeśli chodzi o naszą grę to nie układała się tak dobrze jak we wtorek. Między innymi dlatego, iż chora jest Anita Unijat i Agnieszka Łazansaka. W niektórych momentach odechciewało się grać, szczególnie po brutalnych zagraniach gdynianek - ocenia zawody Paulina Muchocka.

Łączpol Gdynia - Słupia Słupsk 34:16 (18:10)

Łączpol Gdynia: Jurkowska 1, Shywierska, Kulwińska 2, Koniuszaniec 5, Stachowska 3, Szott 3, Szejerka, Całużyńska 4, Aleksandrowicz 6, Sulżycka 3, Andrzejewska 4, Zagrodzka, Waldowska 1, Musiał 2.

Kary:14min.

Słupia Słupsk: Backiel. Unijat 7, Muchocka 3, Pniewska 1, Łazańska-Korewo 1, Marciuch 3, Szczukowska 1, Podolak, Adach.