Warmia Traveland udanie zakończyła rok

Nie było niespodzianki w meczu Warmii Traveland Z SMS-em ZPRP Gdańsk 34:25. Liderzy tabeli grupy A I ligi piłkarzy ręcznych wygrali i udanie zakończyli rok.

Michał Gałęzewski

Warmia Traveland Olszyn co prawda była zdecydowanym faworytem czwartkowego spotkania, jednak w pierwszych minutach zawodnicy z Gdańska trzymali dystans do rywala. W 11. minucie podopieczni Jana Prześlakiewicza rzucili dwie bramki z rzędu i po trafieniu Arkadiusza Moryty był remis 6:6. Spotkanie było wyrównane jeszcze przez jakiś czas.

W końcu zespół Giennadija Kamielina zaczął przeważać. W ciągu ostatnich ośmiu minut gospodarze rzucili sześć bramek z rzędu. Wynik pierwszej połowy ustalił Michał Sikorski i Warmia Traveland po pierwszej części meczu prowadziła już 17:10.

Po zmianie stron przez pewien czas mecz był wyrównany, jednak olsztynianie wciąż kontrolowali sytuację na boisku. Ponownie popisali się bardzo dobrą serią. Po tym jak pokonali bramkarza z Gdańska pięć razy z rzędu, prowadzili już 26:16.

W samej końcówce SMS ZPRP zmniejszył stratę do ośmiu bramek. Gospodarze, w których szeregach znakomitą końcówkę zaliczył Mateusz Kopyciński ostatecznie zwyciężyli 34:25 i są zdecydowanymi liderami grupy A. Przed drugą rundą olsztynianie muszą zastanowić się nad przyszłością i nad tym, czy walczyć o awans do PGNiG Superligi.

Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk 34:25 (17:10)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Królik 8, Malewski 7, Kopyciński 7, Sikorski 6, Droździk 2, Krawczyk 2, Żółtak 2 oraz Deptuła Piotr, Hegier, Kondracki, Deptuła Paweł.