Warszawianki przełamały się na koniec rundy

Zawodniczki AZS-u AWF Warszawa, które wcześniej już kilka razy były bliskie pierwszego zwycięstwa, w końcu się przełamały. Drużyna ze stolicy pokonała w ostatnim meczu rundy MTS Żory 34:27.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla AZS-u AWF Warszawa sobotni mecz był niezwykle ważny. Drużyna, którą prowadzą Daniel Lewandowski i Paweł Kapuściński jak dotąd jeszcze nie wygrała żadnego meczu. Starcie z beniaminkiem I ligi - MTS-em Żory w ostatniej kolejce było więc okazją do rozpoczęcia przerwy zimowej w lepszych nastrojach.

Od początku meczu było widać, że obie drużyny mają ambicje, by zakończyć spotkanie z dwoma punktami. W zespole gospodarzy niezwykle aktywna była Karolina Bryl, natomiast w MTS-ie największym zagrożeniem w ataku była Małgorzata Olfans. Po kwadransie gry, gdy trafiła Katarzyna Pożoga, było już 9:6 dla Akademiczek.

Do przerwy utrzymywała się kilkubramkowa przewaga AZS-u AWF, który wygrał tę połowę 16:12. Po zmianie stron gospodynie jeszcze bardziej zaznaczyły swoją przewagę i gdy trafiła Zuzanna Olejnik, w 40. minucie było już 22:16.

Warszawianki nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa. Świetnie w bramce przez cały mecz spisywała się Sylwia Osińska, a na dobrej skuteczności grały zawodniczki w ataku, przez co nie dały zbliżyć się zespołowi z Żor na mniej niż cztery bramki różnicy. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 34:27. Wynik ustaliła Katarzyna Joszczuk.

AZS AWF Warszawa - MTS Żory 34:27 (16:12) AZS AWF: Józwik, Osińska, Kuźmicka - Bryl 9, Pawłowska 5, Olejnik 4, Rzeszotek 3, Pożoga 3, Adamowicz 3, Skoczeń 2, Gutowska 2, Joszczuk 2, Nieścioruk 1 oraz Kajtek. Karne: 3/3. Kary: 16 min.

MTS: Kolasińska, Szpryngier - Olfans 10, Romanowska 4, Adamczewska 4, Weselak 3, Kuźnik 2, Grudka 1, Matusik 1, Postupalska 1, Lipko 1 oraz Staszkiewicz, Pietrzak, Busk, Zajączkowska, Moskal. Karne: 1/1. Kary: 8 min.

Kary: AZS AWF - 16 min. (Skoczeń 4 min., Pawłowska 4 min., Pożoga 4 min., Rzeszotek 2 min., Bryl 2 min.), MTS - 8 min. (Grudka 4 min., Romanowska 2 min., Adamczewska 2 min.). Sędziowie: Cieślik, Oleksyk (Kielce). Widzów: 150.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty