I liga mężczyzn gr. A: Wolsztyniak lepszy od MKS-u Poznań, Meblarze gromią (wyniki)

Wolsztyniak Wolsztyn pokonał MKS Poznań, a Meble Wójcik Elbląg rozbił Mueller MKS Grudziądz w premierowych sobotnich meczach 13. kolejki I ligi mężczyzn gr. A. Świadkami zaciętych spotkań byli kibice w Płocku i Lesznie.

W tym artykule dowiesz się o:

W Lesznie miejscowy Real Astromal w samej końcówce uratował remis ze Spójnią Gdynia, choć do przerwy wygrywał różnicą aż pięciu bramek! Cenne zwycięstwo z parkietu płockiego beniaminka wywiozła z kolei Polski Cukier Pomezania Malbork, która pokonała młodych Nafciarzy 28:27.

Dzięki wygranej nad Mueller MKS Grudziądz drugą pozycję w tabeli utrzymali zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg. Zespół Dariusza Molskiego rozbił walczącą o utrzymanie drużynę z Grudziądza różnicą aż 18 bramek. Oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę jedynie przez pierwsze 20 minut spotkania.

Pozycję barażową opuścili z kolei gracze Wolsztyniaka Wolsztyn, którzy w sobotę na własnym parkiecie pokonali MKS Poznań 23:19. 13. kolejkę grupy A zakończy niedzielny mecz w Kaliszu, gdzie MKS podejmie Sokoła Browar Kościerzyna.

13. kolejka I ligi mężczyzn gr. A:

Meble Wójcik Elbląg - Mueller MKS Grudziądz 38:20 (19:10) Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Poznań 23:19 (11:12)  Orlen Wisła II Płock - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:28 (14:13) Real Astromal Leszno - Spójnia Gdynia 22:22 (13:8) Pozostałe mecze 13. kolejki:

Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk 34:25 (17:10) ŚKPR Świdnica - Wybrzeże Gdańsk 21:35 (9:17) MKS Kalisz - Sokół Browar Kościerzyna / 13.12.2015, godz. 15:00