Reprezentacja Polski juniorek wygrała z Białorusią

Polskie juniorki prowadzone przez Tomasza Konitza biorą udział w turnieju w Tarnowskich Górach. W pierwszym spotkaniu pokonały reprezentację Białorusi 30:21. Sześć bramek dla naszej drużyny rzuciła Oktawia Płomińska z Ruchu Chorzów.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna / Piłka ręczna

Prowadzone przez Tomasza Konitza Polki od 14 grudnia są na konsultacji szkoleniowej w Tarnowskich Górach. Na początek trzydniowego turnieju zmierzyły się z reprezentacją Białorusi. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Jeszcze w 27. minucie po trafieniu Daryji Misiuk był remis. Później do głosu doszły jednak Biało-Czerwone.

Ze stanu 9:9 w 27. minucie wyszły na 20:11! W tym czasie skuteczna była Małgorzata Granicka, bardzo dobrze funkcjonowała też obrona. Na dwie minuty przed końcem po trafieniu Oktawii Płomińskiej Polki prowadziły już 30:19. Ostatnie dwie bramki rzuciły rywalki i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Biało-Czerwonych 30:21.

Polska - Białoruś 30:21 (12:10)

Polska: Kuszka, Kamińska, Kolasińska - Płomińska 6, Szynkaruk 5, Parczyńska 4, Granicka 4, Świerczek 4, Kowalczyk 2, Jakubowska 2, Gliwińska 1, Śliwa 1, Uścinowicz 1 oraz Pękala, Gędłek, Szczechowicz
Karne: 3/3.
Kary: 10 min.

Białoruś: Oroszko, Kaszkiewicz - Misiuk 5, Krawczenko 4, Riabczenko 4, Jancewicz 4, Tiabus 2, Tryzno 1, Mieżłewa 1, oraz Dwornikowa, Reczitsa, Bachanowicz, Kulesz, Rymaszewskaja, Jurniok, Riazewicz.
Karne: 4/6.
Kary: 12 min.

W drugim spotkaniu reprezentantki Czech zmierzyły się z Islandią. Nasze południowe sąsiadki wygrały 21:19 (8:10).