Turniej w Elblągu: Start lepszy od AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk

W sobotę w Elblągu rozpoczął się Świąteczny turniej piłki ręcznej kobiet o Puchar Warmii i Mazur. Na inaugurację gospodynie - Start wygrały z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk.

Michał Gałęzewski

Podczas trwania mistrzostw świata pozostałe zawodniczki przygotowują się do rundy rewanżowej, która zacznie się już na początku stycznia. Od początku pierwszy mecz turnieju był bardzo wyrównany. Skuteczne były Karolina Siódmiak i Aleksandra Dankowska, a na 9 minut przed przerwą po trafieniu Sylwii Kwiatkowskiej było 11:10 dla przyjezdnych.

Tuż przed przerwą bardzo dobrze zaczęły jednak grać elblążanki. W 37. minucie po bramce Pauliny Muchockiej prowadziły już 19:13. W tym momencie jednak AZS Łączpol AWFiS zaczął bardzo szybko odrabiać straty, aż po rzucie Katarzyny Pasternak było już 19:20.

W ciągu ostatnich siedemnastu minut gdańszczanki rzuciły jednak zaledwie pięć bramek, z czego cztery padły łupem Kwiatkowskiej. W Starcie skuteczne były zawodniczki z różnych pozycji. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 24:29.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Start Elbląg 24:29 (13:17)

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Sielska, Rychlewska - Kwiatkowska 7, Pasternak 4, Siódmiak 3, Karwecka 2, Neitsch 2, Pesel 1, Lipska 1, Ciura 1, Klonowska 1, Skonieczna 1, Tomczyk 1 oraz Fesdorf, Mazurek.
Karne: 0/2.
Kary: 2 min.

Start: Szywerska, Sielicka - Andrzejewska 8, Lisewska 6, Dankowska 3, Hawryszko 3, Waga 3, Muchocka 3, Jędrzejczyk 1, Pinda 1 oraz Gerej, Szopińska.