Turniej w Elblągu: Kolejna wygrana Energi AZS-u. Wysoka forma Kołodziejskiej

Energa AZS Koszalin w sobotni wieczór wygrała swój drugi mecz podczas turnieju w Elblągu. Podopieczne Anity Unijat zwyciężyły ze Startem Elbląg 32:27. Po raz kolejny formą rzutową zabłysnęła Katarzyna Kołodziejska.

Pierwsze minuty należały do gospodyń turnieju w Elblągu. Po rzucie Ewy Andrzejewskiej, w 9. minucie Start prowadził już 5:2. Później do głosu doszły jednak koszalinianki. Bardzo dobrze grała Katarzyna Stasiak, aż w końcu po rzucie Moniki Michałów Energa AZS w 17. minucie doprowadziła do remisu.

Później jednak ponownie zaczęły przeważać elblążanki. Jeszcze na minutę przed końcem pierwszej połowy po trafieniu Michałów prowadziły 18:16. Energa AZS zdobyła jednak szybkie bramki i ostatecznie po rzucie będącej w świetnej formie Katarzyny Kołodziejskiej, ekipa z Koszalina wygrała pierwszą połowę 19:18 - to było pierwsze prowadzenie tego zespołu w meczu.

Na początku drugiej połowy drużyna z Koszalina wyszła nawet na czterobramkowe prowadzenie. Ambitne elblążanki nie zamierzały odpuszczać, jednak do końca nie doszły już nawet na remis. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 32:27. W niedzielę dwa kolejne spotkania turnieju w Elblągu.

Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 32:27 (19:18)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Kołodziejska 9, Michałów 7, Roszak 6, Stasiak 6, Nesciaruk 4 oraz Budnicka, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nowicka. Karne: 2/5. Kary: 4 min.

Start: Sielicka, Szywierska - Dankowska 7, Waga 6, Lisewska 4, Andrzejewska 4, Jędrzejczyk 2, Muchocka 2, Hawryszko 1, Pinda 1 oraz Gerej, Szopińska. Karne: 1/3. Kary: 0 min.

Kary: Energa AZS - 4 min. (Michałów 4 min.), Start - 0 min.