Oceny WP SportoweFakty: Katastrofa, zabrakło sił i skuteczności

Reprezentacja Polski po najsłabszym występie na mistrzostwach świata uległa Rumunii 22:31 (8:15) w meczu o brązowy medal. Po polskich zawodniczkach widać było trudy turnieju, do sukcesu zabrakło sił.

Redakcja
Redakcja

Bramkarki
Weronika Gawlik - 2 - Bramkarka MKS-u Selgros Lublin spotkanie rozpoczęła w wyjściowym składzie, zaliczyła jedną skuteczną interwencję i szybko opuściła boisko. Trenerzy chcieli dać tą zmianą impuls drużynie. Na boisko wróciła w drugiej połowie. Kilka dobrych interwencji dało sygnał do odrabiania strat. Broniła na poziomie 23 procent.

Anna Wysokińska - 1 - Zawodniczka spotkanie rozpoczęła na ławce rezerwowych, jednak nie miała zbyt wiele czasu na obserwowanie poczynań z tej perspektywy. Trenerzy szybko posłali ją na plac gry. Zaliczyła udaną interwencję, zatrzymując kontratak Rumunek. Później było już gorzej, przy biernej postawie koleżanek w obronie nie miała zbyt wiele do powiedzenia, zabrakło spektakularnych interwencji. Broniła na poziomie 15 procent.