Turniej w Elblągu: Komplet zwycięstw Energi AZS-u Koszalin

Energa AZS Koszalin ponownie zaprezentowała wysoką formę. Zespół ten pokonał AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 30:24 i z kompletem zwycięstw wygrał turniej w Elblągu.

Michał Gałęzewski

Biorąc pod uwagę fakt, że koszalinianki wygrały dwa sobotnie mecze, a gdańszczanki dwukrotnie przegrywały, faworytkami niedzielnego starcia była Energa AZS. Początek należał jednak do gdańszczanek. Skuteczna była Karolina Siódmiak, która w 12. minucie miała już na swoim koncie pięć bramek. Gdy w chwilę później trafiła Urszula Lipska, beniaminek PGNiG Superligi prowadził 7:5.

Później jednak do głosu doszły podopieczne Anity Unijat. Zaczęły grać świetnie w obronie, a w ofensywie główną strzelbą była Walentyna Niesciaruk. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 13:15.

Po zmianie stron przez długi czas spotkanie było wyrównane. Jeszcze w 43. minucie było 18:20. W samej końcówce lepiej spisały się jednak koszalinianki, które wyszły nawet na ośmiobramkowe prowadzenie. Mecz zakończył się rezultatem 24:30. W ostatnim spotkaniu w Elblągu zmierzą się ze sobą Start i Vistal.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin 24:30 (13:15)

AZS Łączpol AWFiS: Sielska, Obrębalska, Dobrowolska - Siódmiak 8, Neitsch 3, Ciura 3, Klonowska 3, Skonieczna 2, Tomczyk 2, Fesdorf 2, Lipska 1 oraz Pasternak, Kwiatkowska, Mazurek, Pesel, Karwecka.