Komplet zwycięstw polskich juniorek. Czeszki pokonane

Reprezentacja Polski juniorek wygrała trzeci mecz podczas turnieju w Tarnowskich Górach. Tym razem podopieczne Tomasza Konitza pokonały Czeszki 27:21. Dwie szczypiornistki rzuciły po siedem bramek.

Michał Gałęzewski

Biało-Czerwone bardzo dobrze weszły w niedzielne spotkanie. Gdy w 7. minucie do czeskiej bramki trafiła Małgorzata Granicka, Polki prowadziły już 5:3. Później niestety zespół gości zaczął przeważać. Gdy trafiła Veronika Galuskova, na osiem minut przed przerwą było już 7:10.

Podopieczne Tomasza Konitza zaczęły jednak odrabiać straty. Wynik pierwszej połowy - 11:12 ustaliła Paulina Uścinowicz w ostatniej minucie tej części spotkania. Po zmianie stron przez pewien czas Czeszki nie dawały się dogonić. W końcu Polki zaczęły przeważać.

Skuteczna była Granicka, a gdy w 49. minucie trafiła Marlena Urbańska, było już 22:17 dla Polski. Do końca nie oddaliśmy już zwycięstwa. Ostatecznie Polki zwyciężyły 27:21 i z kompletem zwycięstw wygrały turniej w Tarnowskich Górach.

Polska - Czechy 27:21 (11:12)

Polska: Kuszka, Kamińska, Kolasińska - Granicka 7, Gliwińska 7, Szczechowicz 2, Płomińska 2, Parczyńska 2, Jakubowska 2, Urbańska 2, Uścinowicz 1, Świerczek 1, Pękala 1 oraz Kowalczyk, Gędłek, Szynkaruk, Śliwa.