Węgierki wygrały Turniej Nadziei Olimpijskich. Porażka Polek na koniec

W ostatnim meczu Turnieju Nadziei Olimpijskich reprezentacja Polski przegrała z Węgrami 17:27 i zajęła ostatecznie drugie miejsce. Węgierki z kompletem zwycięstw zakończyły zmagania na pierwszej pozycji.

Michał Gałęzewski

Polki i Węgierki w ciągu pierwszych dwóch dni wygrały zarówno z Czechami, jak i Słowacją. Stawką niedzielnego starcia było więc pierwsze miejsce w turnieju w Dzierżoniowie. Początek należał do naszych reprezentantek. Trzy szybkie bramki rzuciła Magda Więckowska, a po trafieniu Katarzyny Cygan w 6. minucie było 4:1.

Później jednak do głosu doszły Węgierki. Najlepszy zespół Turnieju Nadziei Olimpijskich wprost zablokował własną bramkę. Do tego doszła dobra gra naszych rywalek w ataku i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 7:14.

W drugiej połowie nie zmieniło się wiele. Co prawda zdołaliśmy po rzucie Julii Pietras zmniejszyć stratę do czterech bramek. W końcówce ponownie jednak odjechała drużyna z Węgier i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 17:27.

Polska - Węgry 17:27 (7:14)

Polska: Filończuk, Chodakowska, Zima - Więckowska 4, Cygan 3, Kowalik 3, Olek 2, Pietras 2, Żmijewska 1, Zgrajek 1, Stanisławczyk 1 oraz Petroll, Dąbek, Panfil, Sobecka, Mączka, Murawiecka, Jobda, Powyszyńska, Weber, Stała.