Challenge Cup: Metraco Zagłębie Lubin za burtą! Kastamonu znów lepszy od Miedziowych

W spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Challenge Cup, Metraco Zagłębie Lubin kolejny raz musiało uznać wyższość tureckiego Kastamonu B. Genclik SK i odpadło z rozgrywek.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

W pierwszym piątkowym starciu obydwu drużyn Zagłębie uległo Kastamonu 39:43. W sobotę celem szczypiornistek z Lubina było odrobienie tej 4-bramkowej straty, a co za tym idzie awans do kolejnej rundy zmagań.

Od początku rywalizacji ekipa z Turcji starała się kontrolować boiskowe wydarzenia, co jej się udawało (4:4 w 10 minucie). Lubinianki, które musiały sobie radzić bez swojej liderki Żany Marić (kontuzja), dość uruchamiały na lewym skrzydle Agnieszkę Jochymek, zaś ta była skuteczna. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalowi, natomiast pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14.

Po zmianie stron podopieczne Bożeny Karkut musiały zaryzykować, jeśli chciały uzyskać przepustkę do kolejnej fazy CC, jednak Kastamonu B. Genclik SK nie pozwalał im na zbyt wiele (21:22 w 45. minucie).

Po zawodniczkach Zagłębia Lubin było już widać zmęczenie, co skrzętnie w ostatnim kwadransie wykorzystały Koznjak i spółka, które w 50. minucie objęły prowadzenie 27:23. Już do końca obraz gry nie uległ zmianie, a lubińskie zawodniczki przegrały różnicą sześciu trafień (24:30) i pożegnały się z rozgrywkami Challenge Cup 2015/2016.