Niebieskie bezradne w Piotrkowie

Wyraźna wygrana piłkarek ręcznych Piotrcovii nad Ruchem Chorzów w meczu 13. kolejki żeńskiej PGNiG Superligi. Piotrkowianki pokonały rywala aż 32:22 (17:14). Poważnej kontuzji kolana doznała Paulina Marszałek, rozgrywająca gospodyń.

Michał Ostafijczuk
Pierwszy kwadrans spotkania nieoczekiwanie należał do chorzowskiego Ruchu, który w 3. minucie objął prowadzenie 2:0 i dość długo nie pozwolił Piotrcovii dojść do głosu. Trener Michał Pastuszko zdecydował o zmianie w bramce, a na placu gry pojawiła się Karolina Sarnecka, która zmieniła bardziej doświadczoną Justynę Jurkowską. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Piotrcovia wyrównała na 8:8, a po kilku minutach wyszła na prowadzenie. Do przerwy gospodynie wygrywały różnicą trzech trafień - 17:14.
Edyta Szymańska rzuciła Ruchowi sześć bramek i potwierdziła tym samym wysoką formę. Edyta Szymańska rzuciła Ruchowi sześć bramek i potwierdziła tym samym wysoką formę.
Druga połowa nie przyniosła większych emocji. Ruch opadł z sił, a piotrkowianki powiększały przewagę. Ostatecznie wyniosła ona aż dziesięć bramek - 32:22. Wygrana Piotrcovii nie podlegała żadnej dyskusji, ale po spotkaniu trudno było dostrzec uśmiechy w piotrkowskim obozie. Wszystko przez feralne zajście z 38. minucie. Po zderzeniu z Agnieszką Benducką poważnej kontuzji kolana doznała piotrkowska rozgrywająca Paulina Marszałek. Zawodniczka zniesiona została z boiska na noszach, a po kilkunastu minutach odwiedziona karetką pogotowia do szpitala. Najprawdopodobniej doznała zerwania więzadeł w kolanie.

- Dziewczyny zagrały to, co sobie założyliśmy przed meczem. Pierwszy kwadrans tak się ułożył, że wszystkie rzuty chorzowianek lądowały w naszej bramce. Po zmianie bramkarek sytuacja uległa zmianie. Przed nami bardzo ciężkie mecze bo jedziemy do Lubina i Jeleniej Góry, a później gramy u siebie z Pogonią Szczecin - powiedział Michał Pastuszko, szkoleniowiec Piotrcovii.

MKS Piotrcovia - KPR Ruch Chorzów 32:22 (17:14)

MKS Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka - Sobińska 6, Kucharska 1, Szymańska 6/1, Kopertowska 2, Marszałek 1, Wypych 5/3, Olek, Piecaba 1, Ivanović 2, Jałoszewska 6, Szafnicka 1, Matyja 1.