PZP: Wygrana mistrza Polski na koniec europejskiej przygody

W spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, pokonał przed własną publicznością Vipers Kristiansand, ale nie zdołał awansować do następnej fazy zmagań.

Tomasz Rosiński

W pierwszym pojedynku obydwu drużyn różnicą sześciu trafień (28:22) zwyciężyła drużyna z Norwegii. W związku z tym lubelskie szczypiornistki czekała w sobotę niełatwa misja, jeżeli myślały one o odrobieniu strat i awansie do kolejnej rundy rozgrywek.

Wydawało się, że gospodynie od początku będą starały się rzucić do ataku i narzucić swój styl gry, ale dość szybko rywalki zweryfikowały ich założenia. Trudna do zatrzymania była liderka Vipers z pierwszej konfrontacji, a mianowicie Vilde Jonassen, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 4:2 w 10. minucie potyczki.

Lublinianki popełniały dużą ilość błędów własnych i nie prezentowały argumentów do skutecznej walki z przeciwnikiem ze Skandynawii (4:9 w 20 minucie). Ostatecznie zawodniczki z Kristiansand wygrały pierwszą połowę 12:8.

Wydawało się, że po zmianie stron przyjezdne będą kontrolowały boiskowe wydarzenia (11:15 w 38. minucie). Jednakże podopieczne Sabiny Włodek nie zamierzały składać broni i rozpoczęły ambitny pościg za Vipers, na kwadrans przed końcem zbliżając się do rywala na jedno trafienie (16:17).

Umiejętnie poczynaniami ekipy z Lubelszczyzny kierowała Iwona Niedźwiedź, zaś po skutecznym rzucie z 7. metra w wykonaniu Kamili Skrzyniarz wygrywała ona 22:20. Później swoje trzy grosze dołożyła również Marta Gęga, dzięki czemu MKS Selgros Lublin na pożganie z europejskimi pucharami w sezonie 2015/2016 pokonał Vipers Kristiansand 25:22.